Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

18 серпня, 00:00

У Iраку відклали проведення перепису

Іракська влада вирішила відкласти на невизначений час проведення першого за останні 22 роки перепису населення через побоювання, що воно може викликати міжетнічну й політичну напруженість. Перепис, який планували провести в жовтні, дозволив би точно встановити чисельність етнічних і релігійних груп. Однак іракський міністр з питань планування зазначив, що перепис потенційно може викликати загострення відносин у північних районах країни, які оспорюють араби й курди. Результати перепису також могли б мати важливі наслідки для багатого на нафту району поблизу міста Кіркук. Останній перепис в Іраку проводився 1987 року. 1997 року влада провела частковий перепис — без урахування курдського району. За її результатами, в Іраку проживало понад 26 млн. людей. За словами міністра з питань планування Алі Бабана, Ірак «технічно готовий до перепису населення». «Однак, вислухавши побоювання й заперечення політичних груп у Кіркуку й північній провінції Найнава, ми вирішили пригальмувати цей процес і відкласти перепис на невизначений час», — сказав він.

У Білорусі з’явився хліб з логотипом ДАIІ

Білоруське підприємство «Гроднохлібпром» розмістило на своїй продукції логотип ДАІ та заклик дотримуватися правил дорожнього руху. Про це повідомляє «Рэспублiка». До кінця серпня, за інформацією видання, планується випекти мільйон батонів із таким логотипом. Надалі аналогічні написи з’являться на ковбасі місцевого м’ясокомбінату, а також продукції місцевого лікерогорілчаного заводу. На пляшках, зокрема, писатимуть: «Випив — не сідай за кермо!». У виконкомі Гродненської області вважають, що нововведення «приверне увагу громадян до проблеми травматизму на дорогах».

Канада демонструє військову міць в Арктиці

Канада починає серію військових навчань на далекій півночі, в арктичних районах країни. Прем’єр-міністр Стівен Харпер прагне підкреслити канадську присутність у багатих ресурсами районах, на які заявляють свої претензії й інші країни. Очікується, що в середині тижня на навчання приїде й прем’єр Харпер: він має зійти на військовий фрегат й побувати на борту підводного човна. Затвердження канадського суверенітету в Арктиці — один з пріоритетів консервативного уряду Стівена Харпера. Навчання під кодовою назвою «Нанук» (Білий ведмідь) включають морські, наземні й повітряні операції канадських збройних сил у східних областях арктичної частини країни. Колись ці області вважалися арктичною пустелею. Однак останніми роками низка країн — зокрема Росія й Данія — ретельно досліджують райони, прилеглі до Північного полюса, де, як вважають, є значні запаси природних копалин. 2007 року Росія привернула увагу всього світу, встановивши свій прапор на морському дні в точці Північного полюса. Крім того, Канада занепокоєна стрімким таненням арктичних льодовиків, причиною якого вважають глобальне потепління, через легендарний Північно-Західний Прохід між Атлантичним і Тихим океанами. На думку деяких військових аналітиків, незважаючи на нинішню демонстрацію сили, Канада не має ресурсів для постійного захисту своїх величезний арктичних областей.

В Iрані з’являться жінки-міністри

Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад планує призначити міністрами щонайменше трьох жінок. Про це, як повідомляє AFP, глава ісламської республіки заявив в інтерв’ю одному з місцевих телеканалів. Раніше в історії ісламської республіки нічого подібного не було — жінки не займали провідних посад в уряді Ірану. За словами президента, він збирається призначити Фатеме Аджарлу міністром соціального розвитку, а Марцих Вахід Дастжерді, як припускають, очолить міністерство охорони здоров’я. Ім’я третьої майбутньої представниці кабміну Ахмадінеджад назве пізніше. У попередній адміністрації Ахмадінежада було дві жінки, однак жодна з них не займала посади міністра. Фатеме Ваєз Яваді була віце-президентом організації з охорони довкілля, а Зорех Табібзаде Нурі — віце-президентом комітету у справах жінок і сім’ї. Тим часом, рішення президента Ірану призначити міністрами трохи жінок викликало в деяких його прихильників негативну реакцію. Наприклад, дружина прес-секретаря адміністрації президента засудила бажання Ахмадінеджада змінити підхід до формування уряду й заявила, що наявність жінок у кабміні неминуче призведе до краху системи керівництва країною. Ахмадінеджад має завершити формування нового кабміну до 19 серпня.

Iндонезійці відзначили День незалежності на пальмах

Учора в День незалежності Індонезії відбулися традиційні змагання з лазіння по пальмах. Для цього на головній площі Джакарти були встановлені 260 стовбурів. Щоб ускладнити завдання учасникам, дерева обмазані глиною й оливою. У кожній команді по вісім чоловік. У процесі підкорення вершини в ролі сходинок використовувалися різні частини тіл товаришів. Угорі на чемпіонів чекали різні подарунки. Головний приз — новий велосипед вартістю декілька сотень доларів. Перемогу здобула команда зі столиці, повторивши своє торішнє досягнення.

Армія КНДР приведена в підвищену боєготовність

Командування збройних сил Північної Кореї привело армію в стан підвищеної бойової готовності. Про це повідомило 17 серпня Associated Press з посиланням на північнокорейське Центральне телеграфне агентство (ЦТАК). Таке рішення північнокорейських військових зумовлене стартом 17 серпня спільних військових навчань США та Південної Кореї. Пхеньян розцінив військові навчання Вашингтона та Сеула як загрозу своїй безпеці й пригрозив «негайною і безпощадною відповіддю» в разі будь-яких агресивних дій з боку США та Південної Кореї. У розпорядженні, поширеному півніснокорейською владою, жителям країни наказується «пильно стежити» за пересуванням військ ворога й бути готовими до рішучих дій проти ймовірних агресорів. Як повідомлялося, 16 серпня влада КНДР пригрозила за допомогою ядерної зброї стерти з карти світу США та Південну Корею. Повідомляється, що Північна Корея розцінила навчання як загрозу своїй безпеці й підготовку до повномасштабного вторгнення на свою територію. У КНДР попередили, що якщо США погрожуватимуть комуністичному режиму ядерною бомбою, то самі будуть знищені ядерною зброєю.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати