Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

01 липня, 00:00

Сімейство Кіршнер програло на виборах у Аргентині...

Згідно з попередніми результатами парламентських виборів, що відбулися в Аргентині 28 червня, правлячий блок «Фронт за перемогу» втратив більшість у двох палатах парламенту. Кількість мандатів «Фронту за перемогу» та його союзників у палаті депутатів приблизно поменшала до 115, а в опозиції виросла до 142. У сенаті правлячий блок та опозиція отримують по 36 місць. Лідер «Фронту за перемогу», колишній аргентинський президент, 59-річний Нестор Кіршнер визнав свою поразку і подав у відставку. На думку аналітиків, підсумки нинішніх виборів демонструють, що виборці незадоволені жорстким стилем управління державою керівників правлячої партії та економічною політикою уряду. Передбачається, що після парламентських виборів президенту Крістіні Фернандес де Кіршнер, дружині Нестора Кіршнера, доведеться здійснити перестановку в кабінеті міністрів, а також внести коректування в деякі спектри політики уряду. У парламенті Аргентини налічується 258 членів палати депутатів і 72 сенатора. Кожні два роки відбувається переобрання половини членів палати депутатів і третини сенаторів.

...а на албанських виборах перемагає партія прем’єра

За даними опитування виборців, на парламентських виборах в Албанії лідирує «Альянс за зміни», основу якого складає Демократична партія на чолі з прем’єр-міністром Салі Берішею. Як повідомляє Euronews, у демократів у новому парламенті буде, як мінімум, 69 місць, у той час як для абсолютної більшості необхідний 71 голос. У основного суперника демократів — опозиційного блоку «Єдність за зміни», головною силою якого є Соціалістична партія на чолі з мером Тірани Еді Рамою, буде лише 55 місць. Ще чотири місця, якщо вірити опитуванням, отримає Соціалістичний альянс за інтеграцію. Доля ще 11 крісел поки що незрозуміла. Спостерігачі від ОБСЄ серйозних порушень не виявили. Брюссель, а також Вашингтон раніше назвали вибори першими по-справжньому вільними. Голосування вперше пройшло за новою пропорційною системою, а виборці могли голосувати лише за наявності нових електронних паспортів. Нинішні вибори стали сьомими за рахунком після перших багатопартійних, що відбулися в березні 1991 року.

День незалежності по-іракському

Учора американські військовослужбовці залишили населені пункти Іраку, офіційно передаючи іракським силам обов’язки із забезпечення безпеки в країні. У зв’язку з цим влада Іраку оголосила 30 червня Днем незалежності, зробивши його вихідним днем, а в Багдаді були організовані торжества з нагоди передання повноважень від американських сил іракським. Бойові операції введених США сил повинні закінчитися до вересня 2010 року, а виведення американських військ з Іраку має бути завершене до кінця 2011 року. Незважаючи на виведення з міст, що закінчилося у вівторок, американські сили продовжать перебувати в країні, співробітничаючи з іракськими силами. Зараз чисельність американських військ в Іраку становить 131 тис. осіб, і до того моменту, як у січні наступного року в Іраку пройдуть вибори, ця чисельність, як очікується, не опуститься нижче відмітки 128 тис. осіб. Влада США та влада Іраку, однак, побоюються, що після виведення американських військ з іракських міст країну захлесне нова хвиля насильства. У свою чергу держсекретар Гілларі Клінтон нагадала, що виведення військ здійснюється відповідно до угоди про статус американських військ в Іраку. Клінтон назвала «жахливими» недавні теракти, що забрали сотні життів, і відразу ж заявила, що «іракці готові, хочуть і можуть рухатися» до реалізації цієї угоди.

Скинутий президент Гондурасу збирається завтра повернутися в країну

Скинутий президент Гондурасу Мануель Селайя заявив, що збирається завтра повернутися до країни після того як виступить на надзвичайній сесії Генеральної Асамблеї ООН, повідомляє агентство AFP. «Я збираюся в Тегусигальпу 2 липня. Я — обраний президент, і я закінчу свій чотирирічний термін», — заявив Селайя під час виступу на екстреному саміті регіональних лідерів у нікарагуанській столиці Манагуа. Нагадаємо, що бунтівні військові в ніч на 28 червня заарештували президента Гондурасу і насильно вивезли його в Коста-Ріку. Парламент країни ухвалив рішення про відставку Селайї та призначив тимчасово виконуючим обов’язки глави держави голову парламенту Роберто Мічелетті. Він уже пообіцяв, що президентські вибори в країні відбудуться 29 листопада, як і було заплановано до перевороту. Президент США Барак Обама назвав скинення військовими бунтівниками президента Гондурасу Селайї незаконним. За словами голови Білого дому, «Селайя продовжує залишатися президентом країни», передає Associated Press. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун також виступив із засудженням дій путчистів.

Рада вартових конституції підтвердила перемогу Ахмадінежада

Після часткового перерахунку голосів Рада вартових конституції Ісламської Республіки Іран підтвердила перемогу президента Махмуда Ахмадінежада. Рада вартових, що складається з 12 осіб, є найвпливовішим органом влади в країні, зараз її діяльність визначають консерватори. Про результати перерахунку було офіційно оголошено на державному телебаченні. У підрахунку враховувалися 10% усіх бюлетенів, відібрані випадковим чином. Внаслідок перерахунку, як повідомляється, «помилок або не було знайдено взагалі, або вони були мінімальні». Зауважимо, що головний суперник чинного президента на виборах — Мір Хоссейн Муссаві — напередодні відмовився взяти участь у спеціальній комісії, яка повинна була провести частковий перерахунок голосів. При цьому опозиціонер заявив, що він, як і раніше, наполягає на анулюванні підсумків виборів і призначенні нових. Нагадаємо, 12 червня президент Ірану Махмуд Ахмадінежад був переобраний на другий термін, отримавши 63% голосів виборців. Це викликало великомасштабні демонстрації в країні. Протести противників М. Ахмадінежада, який отримав перемогу на президентських виборах, відбувалися не лише в самій Ісламській Республіці, а й у найбільших містах світу. У поствиборних вуличних протестах в Ірані було вбито щонайменше 17 осіб. Іранська влада заборонила іноземним ЗМІ фотографувати і знімати протести.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати