Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

04 грудня, 00:00

Чавес визнав поразку

Президент Венесуели Уго Чавес визнав свою поразку на референдумі щодо реформи конституції країни. За даними Національної виборчої ради, проти запропонованих реформ проголосував 51% виборців, «за» висловилися 49%. Проект конституційної реформи передбачав численні поправки та зміни чинного основного закону. За словами президента Уго Чавеса, нова конституція мала втілити в життя його мрії про соціалізм XXI століття у Венесуелі. Чавес стверджував, що заплановані зміни повернуть владу народу, але критики вважали, що він лише сконцентрує владу у своїх руках. Головною реформою, що намічалася президентом, було скасування конституційного положення про обмеження кількості термінів переобрання президента. Крім того, проект передбачав перехід Центрального банку країни під контроль президента, а також створення нових провінцій, які б підпорядковувалися центру. Уго Чавес також пропонував скоротити робочий день до шестигодинного й оголосити 16 років віком, що дає право на участь у виборах, замість 18, як це було раніше. Загалом президент запропонував внести до конституції країни 33 зміни. Критики президента Чавеса звинувачували його у прагненні до узурпації влади, а прихильники наполягали на тому, що реформи допоможуть укріпити демократію у Венесуелі.

США закликають іракців об’єднуватися

Заступник держсекретаря США Джон Негропонте закликав іракських лідерів скористатися тим, що ситуація в Іраку у сфері безпеки помітно поліпшилася, й спробувати розробити загальний політичний план на майбутнє. Представник американської адміністрації виступив у Багдаді на завершення свого шестиденного візиту до Іраку. Негропонте попередив, що подальші розбіжності між іракською владою та лідерами релігійних общин можуть спровокувати в країні «новий виток насильства й нестабільності». Джон Негропонте заявив, що нова воєнна операція в Іраку, розпочата в лютому американськими військовими, «дала помітні результати». За офіційними даними, в листопаді внаслідок вибухів і перестрілок загинули 606 мирних жителів і працівників спецслужб, що, як повідомляє іракська влада, є найнижчим показником за минулий рік. За словами заступника держсекретаря США, завдяки поліпшенню ситуації у сфері безпеки у влади Іраку з’явився час, аби розпочати переговори з лідерами релігійних общин.

Туркменський орден для видатних іноземців

Влада Туркменістану заснувала золотий, інкрустований діамантами орден для найбільш видатних іноземних політиків, назвавши нагороду ім’ям покійного довічного президента. Орден «Перший президент Туркменістану Великий Туркменбаші» виконаний у вигляді золотого ланцюга 750 проби, що складається з 24 ланок, половина з яких виконана в стилі стилізованих національних туркменських візерунків. Усі ланки декоровані діамантами. У центрі шестигранної підвіски — рельєфне золоте зображення профілю Туркменбаші. Цим орденом влада обіцяє нагороджувати «видатних» посадових осіб з інших країн, за «вагомий внесок у зміцнення миру в регіоні й світі, за підвищення міжнародного авторитету Туркменістану» й інші заслуги. Туркменбаші (Сапармурад Ніязов), якого Захід звинувачував у запровадженні диктаторського режиму та самоізоляції країни, помер майже рік тому від серцевого нападу. На державній посаді його змінив обраний новим президентом Курбанкулі Бердімухамедов, який сподівається поліпшити відносини із західними країнами й залучити інвесторів.

Екс-прем’єру Пакистану Шаріфу заборонили брати участь у виборах

Пакистанська виборча комісія вчора зняла кандидатуру прем’єр-міністра країни та лідера опозиції Наваза Шаріфа з участі в парламентських виборах через наявність у нього судимості, передає агенція Рейтер. Шаріф у місті Лахор подав заявку на реєстрацію його кандидатури для участі в парламентських виборах, призначених на 8 січня 2008 року. За словами одного з адвокатів Шаріфа Імтіаза Каїфі, партія ще не вирішила, чи подаватиме апеляцію. «Це показує, що вибори базуються на маніпулюванні. Генерал Мушарраф не може протистояти пану Шаріфу на голосуванні, ось чому йому відмовили в боротьбі на виборах», — заявив Ахсан Ікбаль — представник партії «Мусульманська ліга Пакистану», опозиційне крило якої очолює екс-прем’єр. Шаріф посідав пост прем’єр-міністра Пакистану в 1990—1993 і 1997— 1999 роках. 1999 року він був скинутий внаслідок безкровного військового перевороту, коли до влади прийшов нинішній президент країни генерал Первез Мушарраф. Шаріфа було заарештовано, звинувачено в цілому ряді злочинів, в тому числі в корупції та зраді, а потім, у грудні 2000 року, відправлено у вигнання до Саудівської Аравії. Екс-прем’єр повернувся до країни 25 листопада після багаторічного вигнання. Він вважається одним із основних опозиційних політиків країни.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати