Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

30 травня, 00:00

Білорусь на третину урізує пільги

Білорусь майже на третину скорочує фінансування соціальних пільг для громадян. Відповідний законопроект «Про державні соціальні пільги, права й гарантії для окремих категорій громадян» одноголосно схвалила Рада республіки. Закон набере чинності з початку 2008 року й стосуватиметься дотацій на проїзд у громадському транспорті, на купівлю ліків і ЖКГ. Прийняття закону дозволить щорічно економити 168 мільярдів білоруських рублів (майже $79 млн.). Ці кошти планується направити на реалізацію держпрограм з підвищення народжуваності й ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. На сьогоднішній день пільгами в Білорусі користуються 67% громадян. «Упорядкування пільг — це не примха, а об’єктивна реальність, яка сьогодні складається, — заявив Олександр Лукашенко. — Якщо ми діятимемо по-популістському, то через п’ять років країну не взнаєте: вона буде розвалена, економіка буде зруйнована». Опозиція вважає рішення уряду непідготовленим і збирається провести агітаційну кампанію проти скорочення соціальних пільг.

Сирійці дали Асаду другий термін

Президент Сирії Башар Асад (на фото разом із дружиною) обраний главою держави ще на сім років. За другий термін президента на загальнонаціональному референдумі проголосували 97,62% виборців, передає сирійське інформаційне агентство. Відповідні поправки про другий термін будуть внесені в конституцію країни. Кандидатура 41-річного Асада як єдиного претендента на посаду глави держави була раніше одноголосно схвалена сирійським парламентом. Башар Асад, що є офтальмологом за освітою, став президентом у 2000 році після смерті свого батька, президента Хафеза Асада, що президентвував 30 років. На посаду президента на початку 1990-х років пророчили іншого сина Хафеза Асада — Базіля, однак він загинув у автокатастрофі в 1994 році.

Ізраїльська Партія праці змінила лідера

Міністр оборони Ізраїлю Амір Перец отримав поразку на виборах голови Партії праці й не зміг залишитися керівником цієї партії, що входить в правлячу коаліцію. Опитування тих, що голосували, демонструє, що в друге коло вийшли колишній прем’єр Ехуд Барак і колишній керівник служби безпеки Амі Аялон. Ці вибори називають у Партії праці найважливішими за останні 15 років. І Барак, і Аялон обіцяють вивести партію з правлячої коаліції, якщо прем’єр-міністр Ехуд Ольмерт не піде зі своєї посади. Спостерігачі зазначають, що ні Барак, ні його суперник Аялон не набирають 40% голосів, і партію чекає другий тур виборів 12 червня. Нинішній лідер партії, міністр оборони Ізраїлю Амір Перец зайняв третє місце. Ехуд Барак очолював уряд з 1999 по 2001 рік. Роки його правління сприймаються в країні неоднозначно: саме тоді були виведені війська з Лівану й почалася палестинська інтифада. Амі Аялон, який працює в парламенті всього рік, вважається новачком в ізраїльській політиці.

Антиглобалісти проти G8

У Гамбурзі пройшов марш антиглобалістів, після якого почалося безладдя. Після втручання поліції 24 особи були заарештовані, ще 64 — тимчасово затримані. Акція протесту була направлена проти проведення саміту Великої вісімки з 6 по 8 червня на курорті Хайлігендамм, а також проти зустрічі міністрів закордонних справ європейських і азіатських країн. У марші брали участь чотири тисячі осіб, кілька сотень його учасників влаштували масове безладдя. Для охорони в місті були залучені підрозділи з інших міст Німеччини. Активісти руху вважають заходи безпеки перед самітом G8 надмірними. Зокрема, територія Хайлігендамма була обнесена огорожею, а будь-які акції протесту на відстані 500 метрів від місця проведення саміту заборонені.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати