Коротко / ПЛАНЕТА
Майже половина європейців пов’язують погіршення життя зі вступом до ЄС
Близько 44% європейців вважають, що життя в їхніх країнах погіршилося після вступу в Європейський Союз, показало опитування, проведене спільно британською газетою «Файненшл таймс» і службою «Харріс онлайн полл». Опитування охопило 6772 особи у Великій Британії, Франції, Німеччині, Італії та Іспанії. Опитування також свідчить, що, на думку 22% респондентів, було б краще, якби їхня країна вийшла з ЄС, який нині об’єднує 27 держав. У більшості анкетуємих ЄС асоціюється зараз із єдиним ринком (31%), бюрократією (20%), демократією (9%) та іншим (26%). У Великій Британії 52% опитаних заявили, що життя в країні погіршилося після вступу Лондона в це об’єднання, а в Іспанії, навпаки, 53% заявили, що життя поліпшилося.
У Франції оголошені кандидати на посаду президента
Конституційна рада Франції оголосила імена 12 зареєстрованих кандидатів на посаду президента країни. У список включені претенденти на вищу посаду в державі, що зібрали на свою підтримку не менше ніж 500 підписів народних обранців різних рівнів. Передбачають, що більше за все шансів на перемогу у трьох кандидатів: лідера правоцентристського «Союзу за народний рух» (СНД) Ніколя Саркозі, кандидата від соціалістів Сеголен Руаяль і центриста Франсуа Байру. У список кандидатів потрапили: відомий антиглобаліст Жозе Бове й голова надто правого Національного фронту Жан-Марі Ле Пен. Крім того, як кандидати зареєстровані: Марі-Жорж Бюффе (лідер Комуністичної партії); Арлетт Лагійєр (троцкістка, що вперше брала участь у виборах 1974 року); Домінік Войне (лідер «зелених»); Філіп де Вілльє (голова надто правого Руху за Францію); Фредерік Ніу (голова Партії полювання, рибалки, природи й традицій); Жерар Шеварді (представник лівих поглядів і противник ЄС). Перший раунд президентських виборів у Франції відбудеться 22 квітня. Очікується, що жодному з кандидатів не вдасться набрати переважну більшість голосів із першої спроби. Отже, хто займе місце Жака Ширака, швидше за все, з’ясується ще через два тижні — після другого раунду.
Буш просить не поспішати з Іраком
Президент США Джордж Буш заявив, що результати операції американських військ із посилення безпеки в Багдаді буде видно через «місяці, а не дні чи тижні». І, проте, у своїй восьмихвилинній промові, присвяченій четвертій річниці вторгнення до Іраку, Буш заявив, що дислоковані в Іраку американські військові бачать «ознаки позитивних змін». «Через чотири роки після початку цієї війни, воювати нелегко», — зазначив Буш. Американський президент також попередив, що якщо Вашингтон вирішить просто зібратися й піти, то катастрофи не уникнути. Його слова прозвучали на фоні публікації у понеділок результатів проведеного на замовлення Бі-бі-сі дослідження, яке свідчить, що переважна більшість іракців песимістично настроєні щодо майбутнього своєї країни. Опитування показало: 82% жителів Іраку вважають, що американське командування не в змозі контролювати ситуацію в країні. Незважаючи на упевненість Буша та американських генералів у неминучому успіху щодо придушення насильства в Іраку, і немов підтверджуючи результати опитування, у понеділок відразу в кількох іракських містах сталися напади бойовиків.
Випуск газети №:
№48, (2007)Рубрика
День Планети