Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

28 лютого, 00:00

США забезпечать свободу в Білорусі

США наполягатимуть на забезпеченні свободи в Білорусі, заявив Джордж Буш, виступаючи в Вашингтоні на зустрічі асоціації республіканських губернаторів американських штатів. «Ми наполягатимемо на забезпеченні свободи там, де ми можемо наполягати — в таких місцях як Куба, Білорусь і Бірма», — заявив Буш. При цьому він підкреслив, що США «повинні допомогти іншим усвідомити велике благословення свободи». Заявивши, що очолювана ним адміністрація проводитиме рішучу зовнішню політику, глава Білого дому повідомив, що одним із цих напрямків є боротьба з корупцією в зарубіжних країнах. «Ми кинемо виклик корупції там, де ми її виявимо», — заявив президент США.

«Нафтовий подарунок» іракському народу

Іракський уряд ухвалив закон про нафту, що передбачає розділення нафтових прибутків між 18 провінціями Іраку в залежності від чисельності їх населення. Ця ухвала стала поступкою суннітам, які живуть у центрі країни, де нафтових запасів не так багато. Крім того, законопроект передбачає механізми, які регулюють способи іноземних інвестицій до іракської нафтової промисловості. Прем’єр-міністр Нурі Малікі назвав угоду «подарунком усьому іракському народові». На його думку, закон сприятиме об’єднанню всіх частин іракського народу. Іракська шиїтська більшість і суннітська, і курдська меншини сперечаються про те, як розподіляти доходи від нафти з 2003 року, коли в країну вторглися війська під керівництвом США. Ірак володіє третім найбільшим у світі запасом нафти, більшість з якого розташовано на півдні країни, в районах, де переважають шиїти. При цьому, на думку фахівців, для подальшої експлуатації дуже добре підходять запаси на землях курдів на півночі країни.

Саакашвілі відкидає паралелі з Косово

Президент Грузії Михайло Саакашвілі відкидає проведення паралелей між розв’язанням питання про статус Косово і ситуацією з Південною Осетією та Абхазією. «Такі паралелі базуються іноді на помилках, а іноді — на підставі власних політичних інтересів», — заявив грузинський лідер за підсумками зустрічі з Верховним представником Європейського союзу (ЄС) із зовнішньої політики та безпеки Хав’єром Соланою в Брюсселі. За словами Саакашвілі, сепаратистські групи не підтримуються більшістю населення Північної Осетії та Абхазії, в той час, як албанська більшість прагне до незалежності Косово. Грузинський президент підкреслив, що Грузія ніколи не погодиться з відділенням якихось територій країни, а також висловив упевненість, що переговори з сепаратистами дозволять вирішити цю проблему. Саакашвілі так само зазначив, що міжнародне визнання сепаратистських спрямувань Абхазії і Південної Осетії може послужити небезпечним прецедентом для інших регіонів Європи.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати