Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

21 лютого, 00:00

Україна та Узбекистан активізують співробітництво

Прем’єр-міністри України та Узбекистану Віктор Янукович і Шавкат Мірзієєв заявляють про необхідність вжити невідкладних заходів щодо активізації двостороннього співробітництва. Про це йшлося під час відкриття сьомого засідання спільної україно-узбецької комісії зі всебічного співробітництва, попереднє засідання якої відбулося майже три роки тому. В. Янукович запропонував прийняти рішення з питань співробітництва в паливно-енергетичній і транспортній галузях, а також з міжрегіонального співробітництва. За його словами, у двосторонніх відносинах «є актуальні питання і в сільгоспмашинобудуванні, військово-технічній і науково-технічній сферах, а також в області культурно-гуманітарного співробітництва». У свою чергу, прем’єр Узбекистану зазначив, що товарообіг між двома країнами за минулий рік виріс вдвічі. Однак підкреслив, що «нинішній рівень співробітництва — не межа». Крім того, Україна збирається домовитися з Узбекистаном про збільшення обсягів імпорту узбецького газу з 2 млрд. куб. м до 20 млрд. куб. м у рік, а також можливості участі в розробці газових родовищ в Узбекистані.

ЄС подовжив санкції для Тирасполя

Євросоюз подовжив ще на 12 місяців — до 27 лютого 2008 року — дії санкцій, які обмежують свободу пересування для представників керівництва Придністров’я. Це рішення було прийняте на засіданні Ради міністрів ЄС в понеділок у Брюсселі. Введені наприкінці лютого 2003 року санкції щодо 17 придністровських чиновників неодноразово подовжувалися й передбачають заборону на видачу їм віз у країни-члени ЄС, а також заборону на проїзд через їхню територію. Санкції були накладені Євросоюзом на керівництво невизнаної Придністровської Молдовської республіки за недостатнє співробітництво в просуванні політичного урегулювання в Придністров’ї.

МЗС Казахстану за координацію держкомпаній за кордоном

Міністерство іноземних справ Казахстану хоче «координувати» зарубіжну діяльність державних компаній і структур. Про це заявив міністр закордонних справ Марат Тажін. «Рішення про входження на ті або інші ринки, великі інвестиції, створення конфігурацій економічного партнерства за кордоном повинні прийматися за безпосередньої участі закордонних установ МІСу», — зазначив міністр. Основними чинниками, що зумовлюють роль МЗС у цій діяльності є не контрольована ніким динаміка виходу компаній на зовнішні ринки, обмеженість національних інвестиційних ресурсів, а також наявність серйозних факторів ризику в країнах-реципієнтах. «Ми не збираємося втручатися в господарську діяльність економічних суб’єктів, однак попередити можливі негативні для Казахстану наслідки й забезпечити наші національні, у тому числі й політичні інтереси, ми зобов’язані», — підкреслив М. Тажін.

Кожний шостий європеєць за межею бідності

У країнах-членах Євросоюзу за межею бідності проживають 16% населення, повідомила прес-служба Єврокомісії. За межею бідності опиняються жителі ЄС, прибуток яких складає менше ніж 60% від середньостатистичної заробітної плати. За інформацією Єврокомісії, яка спирається на дані національних податкових органів за 2004 рік, найнижчі показники бідності в Швеції й Чехії (9 — 10%), а найвищі — у Литві й Польщі (21%). Крім того, згідно даних за 2006 рік у середньому в 25 країнах-членах ЄС, майже 10% європейців працездатного віку (18 — 59 років, без урахування студентів) проживали в сім’ях, де немає жодного працюючого. З цього показника найсприятливіша ситуація в Люксембурзі, Словенії й на Кіпрі (5% населення), найгірша — у Польщі й Бельгії (понад 13%).

Буш нагадав про ідеали «батька-фундатора» США

Президент США Джордж Буш нагадав про ідеали першого американського президента Джорджа Вашингтона, що вважається «батьком-фундатором» країни. Виступаючи на березі річки Потомак біля будинку Вашингтона, Буш зазначив, що ідеали першого американського президента безпосередньо пов’язані з війною, яку веде 43-й президент США, керуючись прагненням нації розповсюджувати свободу за межами країни. «Тривала боротьба Джорджа Вашингтона за свободу надихала покоління американців на відстоювання свободи протягом їхнього життя», — підкреслив Буш. 22 лютого 2007 року виповнюється 275 років з дня народження першого президента США Джорджа Вашингтона (1732—1799) — «батька-фундатора» країни. З середини 70-х за пропозицією Конгресу було вирішено відмічати день пам’яті всіх президентів США. Офіційно це свято іменується Днем президентів. Його відзначають у третій понеділок лютого, однак у багатьох штатах (передусім, це південні штати) дотримуються традиції шанувати пам’ять одного лише Джорджа Вашингтона.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати