Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

04 жовтня, 00:00

НАТО надасть Україні допомогу в інформуванні

НАТО збирається продовжити співпрацю з Україною в існуючих рамках й готовий надати допомогу Києву в плані інформування населення про функції й діяльність Альянсу. Про це йдеться в 12-му пункті декларації Парламентської асамблеї НАТО до Ризького самміту НАТО (28 — 29 листопада). «Усвідомлюючи важливість України як стратегічного партнера й зазначаючи, що Україна залишається віддана євроатлантичній інтеграції, НАТО продовжуватиме розвивати відносини з Україною, реалізовуючи План дій Україна — НАТО, інтенсифікований діалог і в рамках трастового фонду програми «Партнерство заради миру», — зазначається в декларації. Крім того, Альянс наголошує на необхідності звернути увагу на роль публічної думки у відношенні НАТО. У зв’язку з цим, Альянс заявляє про готовність надати допомогу українському уряду в плані поширення інформації про роль і діяльність НАТО.

Україна й Аргентина «вийдуть» у космос

Україна та Аргентина домовились про співпрацю у космічній галузі. Міністр закордонні справ України Борис Тарасюк та міністр закордонних справ, зовнішньої торгівлі та культури Аргентини Хорхе Енріке Тайяна підписали рамкову угоду між урядами країн про співробітництво у сфері використання космічного простору в мирних цілях. Одним із пунктів цієї угоди є співпраця країн у тристоронньому форматі: Україна — Бразилія — Аргентина. Згідно спільного українсько-бразильського проекту, у 2009 році український «Циклон» понесе на орбіту аргентинський супутник. Енріке Тайяна підкреслив, що у Аргентини й Бразилії є багато напрацювань у космічній галузі, а Україна, зокрема, може виготовляти космічні носії. Підписана угода надає конкретну можливість співпраці у цьому напрямі.

ЄС мирить Росію й Грузію

Євросоюз готовий сприяти нормалізації відносин Грузії й Росії. Про це заявив на брифінгу в МЗС Грузії міністр закордонних справ Фінляндії — країни, яка головує в Євросоюзі, Ерккі Туоміоя. Брифінг відбувся після закінчення церемонії підписання заяви між «трійкою» ЄС та Грузією. «Євросоюз зацікавлений у гарних відносинах і з Грузією, й з Росією. Ми закликаємо обидві сторони утриматися від будь- яких дій, які можуть ще більше загострити ситуацію. Ми готові, з нашого боку, надати допомогу для зняття напруги», — заявив голова МЗС Фінляндії журналістам. За його словами, лише шляхом діалогу й стримування емоцій можна досягти бажаного результату в знятті напруги в грузино-російських відносинах. Державний міністр МЗС Німеччини з європейських справ Гюнтер Глозер, а також представники «євротрійки», які перебувають у турне закавказькими республіками, закликали в Тбілісі обидві сторони до поміркованості й деескалації ситуації.

Іран запропонував Франції роль «уранового» партнера

Іран запропонував Франції створити консорціум зі збагачення урану на території Ірану з метою ослабити напружену ситуацію, що склалася навколо ядерної програми Тегерана, повідомив заступник директора іранського агентства з атомної енергії Мохаммад Саїді. В інтерв’ю радіостанції France Info Саїді сказав, що Іран продовжуватиме наполягати на збагаченні урану на своїй території, чого не схвалює Захід. «З метою розв’язання проблеми в нас з’явилася ідея: Франція може створити консорціум для виробництва збагаченого урану в Ірані», — сказав Саїді. «Таким чином Франція через компанії Eurodif і Areva змогла б контролювати нашу діяльність», — додав Саїді, маючи на увазі дві французькі компанії, які працюють в галузі атомної енергетики. Остання пропозиція з боку Ірану повторює деяким чином російську пропозицію про створення міжнародного консорціуму зі збагачення урану для іранських атомних електростанцій на території іншої країни, але Іран не прийняв цю пропозицію.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати