Коротко / ПЛАНЕТА
НАТО надасть Україні допомогу в інформуванні
НАТО збирається продовжити співпрацю з Україною в існуючих рамках й готовий надати допомогу Києву в плані інформування населення про функції й діяльність Альянсу. Про це йдеться в 12-му пункті декларації Парламентської асамблеї НАТО до Ризького самміту НАТО (28 — 29 листопада). «Усвідомлюючи важливість України як стратегічного партнера й зазначаючи, що Україна залишається віддана євроатлантичній інтеграції, НАТО продовжуватиме розвивати відносини з Україною, реалізовуючи План дій Україна — НАТО, інтенсифікований діалог і в рамках трастового фонду програми «Партнерство заради миру», — зазначається в декларації. Крім того, Альянс наголошує на необхідності звернути увагу на роль публічної думки у відношенні НАТО. У зв’язку з цим, Альянс заявляє про готовність надати допомогу українському уряду в плані поширення інформації про роль і діяльність НАТО.
Україна й Аргентина «вийдуть» у космос
Україна та Аргентина домовились про співпрацю у космічній галузі. Міністр закордонні справ України Борис Тарасюк та міністр закордонних справ, зовнішньої торгівлі та культури Аргентини Хорхе Енріке Тайяна підписали рамкову угоду між урядами країн про співробітництво у сфері використання космічного простору в мирних цілях. Одним із пунктів цієї угоди є співпраця країн у тристоронньому форматі: Україна — Бразилія — Аргентина. Згідно спільного українсько-бразильського проекту, у 2009 році український «Циклон» понесе на орбіту аргентинський супутник. Енріке Тайяна підкреслив, що у Аргентини й Бразилії є багато напрацювань у космічній галузі, а Україна, зокрема, може виготовляти космічні носії. Підписана угода надає конкретну можливість співпраці у цьому напрямі.
ЄС мирить Росію й Грузію
Євросоюз готовий сприяти нормалізації відносин Грузії й Росії. Про це заявив на брифінгу в МЗС Грузії міністр закордонних справ Фінляндії — країни, яка головує в Євросоюзі, Ерккі Туоміоя. Брифінг відбувся після закінчення церемонії підписання заяви між «трійкою» ЄС та Грузією. «Євросоюз зацікавлений у гарних відносинах і з Грузією, й з Росією. Ми закликаємо обидві сторони утриматися від будь- яких дій, які можуть ще більше загострити ситуацію. Ми готові, з нашого боку, надати допомогу для зняття напруги», — заявив голова МЗС Фінляндії журналістам. За його словами, лише шляхом діалогу й стримування емоцій можна досягти бажаного результату в знятті напруги в грузино-російських відносинах. Державний міністр МЗС Німеччини з європейських справ Гюнтер Глозер, а також представники «євротрійки», які перебувають у турне закавказькими республіками, закликали в Тбілісі обидві сторони до поміркованості й деескалації ситуації.
Іран запропонував Франції роль «уранового» партнера
Іран запропонував Франції створити консорціум зі збагачення урану на території Ірану з метою ослабити напружену ситуацію, що склалася навколо ядерної програми Тегерана, повідомив заступник директора іранського агентства з атомної енергії Мохаммад Саїді. В інтерв’ю радіостанції France Info Саїді сказав, що Іран продовжуватиме наполягати на збагаченні урану на своїй території, чого не схвалює Захід. «З метою розв’язання проблеми в нас з’явилася ідея: Франція може створити консорціум для виробництва збагаченого урану в Ірані», — сказав Саїді. «Таким чином Франція через компанії Eurodif і Areva змогла б контролювати нашу діяльність», — додав Саїді, маючи на увазі дві французькі компанії, які працюють в галузі атомної енергетики. Остання пропозиція з боку Ірану повторює деяким чином російську пропозицію про створення міжнародного консорціуму зі збагачення урану для іранських атомних електростанцій на території іншої країни, але Іран не прийняв цю пропозицію.
Випуск газети №:
№168, (2006)Рубрика
День Планети