Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

19 вересня, 00:00

Придністровці за приєднання до Росії

Понад 97% тих, хто проголосували на референдумі у Придністров’ї, хочуть незалежності і подальшого приєднання цього регіону Молдови до Росії, повідомив представник Центрвиборчкому невизнаної республіки. Офіційний Кишинів не визнав результатів референдуму. «Ми не визнаємо результатів референдуму. Вчорашній день нічого не змінить. Так званий референдум — смирновський політичний фарс», — заявив журналістам міністр закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Андрій Стратан. Він додав також, що молдавська влада ратує за реальну демократизацію придністровського регіону, а його відомство продовжуватиме «просувати політику щодо реінтеграції країни». Російська сторона вважає, що підсумки референдуму не матимуть реальних юридичних наслідків. Утім, як сказав голова комітету у справах СНД Ради Федерації Вадим Густов, «це сигнал для міжнародного співтовариства, який неможливо проігнорувати».

Угорський прем’єр зізнався в брехні

Прем’єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчані визнав, що його Соціалістична партія брехала виборцям з тим, аби здобути перемогу на загальних виборах у квітні. Визнання Ф. Дюрчані з’явилося по тому, як угорське радіо оприлюднило плівки з витягами з приватної розмови пана Дюрчані з парламентарями-соціалістами напередодні виборів. Після офіційного визнання факту розмови прем’єром Ф.Дюрчані, тисячі демонтрантів зібралися навколо будівлі парламенту з вимогами відставки прем’єр-міністра. Водночас угорський прем’єр заявив, що й надалі залишатиметься на своїй посаді.

У Швеції перемогла опозиція

Правоцентристський опозиційний блок з перевагою в 1% виграв у правлячої Соціал-демократичної партії на парламентських виборах, які проходили у неділю. Про перемогу Правоцентристського альянсу повідомив його лідер Фредрік Рейнфельдт. Зі свого боку, прем’єр-міністр Швеції Йоран Персон визнав поразку, додавши, що його кабінет міністрів йде у відставку. Головним питанням цих виборів стала життєздатність щедрої моделі соціального забезпечення, яка забирає 30 відсотків бюджету. Опозиція пропонує реформувати модель соціального забезпечення шляхом зниження податків роботодавців, а також зменшення пільг для безробітних. Лідер правлячої партії, зі свого боку, звинуватив опонентів у прагненні знищити систему захисту робочих місць і здійснити скорочення фінансування соціальної сфери, що може підірвати унікальну шведську модель.

Папа висловив жаль

Папа Римський Бенедикт XVI виcловив жаль з приводу того, що його слова могли бути сприйняті як образа почуттів для мусульман. «Я висловлюю жаль за ті декілька речень, які могли образити почуття мусульман. Це була цитата із середньовічного тексту, яка ні в якому разі не відображає моєї думки»,— пояснив понтифік . Виступ Папи Римського Бенедикта XVI викликав неоднозначні оцінки у мусульманському світі. В Ірані та Індонезії проходять акції протесту і лунають заклики провести «день гніву». Разом з тим державний секретар Турції Мехмет Айдин вважає, що понтифік вибачився лише за слова, які викликали агресію, а не за їх зміст. Мусульманська Рада Британії заявила, що саме вибачення — це те, чого чекали багато мусульман. Уряд Туреччини підкреслює, що чекає Папу Римського у листопаді.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати