МЗС «тримає удар» у Раді Європи
Український міністр закордонних справ Борис Тарасюк прибув до Страсбурга, коли вже було відомо про результати першого туру президентських виборів в Україні. З урахуванням важливості моменту Київ змоделював досить активну поведінку української делегації на сесії міністрів. Майже в переддень засідання, до порядку денного було внесено виступ шефа українського зовнішньо-політичного відомства, а також заплановано його прес-конференцію.
Водночас до прес-центру Ради Європи було надіслано прес- реліз МЗС України про президентські вибори 31 жовтня. Бадьора, майже тріумфальна тональність МЗСівської інформації була надто пафосною, щоб бути щирою.
Офіційний Київ хотів сподобатися Брюсселю й переконати його в тому, що демократія в Україні відбулася. Щоправда, запал наших земляків дещо гасився висновками спостерігачів Парламентської Асамблеї (група Пілар Пулгар та Дженні Джоунс), що у вигляді прес-релізу також пропонували пакет документів «до виступу Бориса Тарасюка», і їхня тональність була не такою оптимістичною. Втім позитивний крок у Брюсселі було зроблено: Україна разом із 12 іншими державами (Болгарією, Кіпром, Данією, Грузією, Німеччиною, Ісландією, Ірландією, Італією, Люксембургом, Молдовою, Норвегією та Румунією) підписалася, нарешті, під Конвенцією (Цивільного права) про боротьбу з корупцією. Це може покращити репутацію українських лідерів, відомих своїми дружніми стосунками із Борисом Березовським та іншими російськими впливовими особами, котрі підозрюються на Заході в корупції.
Попри всю незаперечну компетентність Бориса Тарасюка, «тримати фасон» йому вдається нелегко. Захід втомився постійно дорікати Києву корупцією, бюрократичним свавіллям і непридатним інвестиційним кліматом. А «багатовекторність» та «особливості перехідного періоду», схоже, вже не справляють враження.
Очевидно, готуючись до прес-конференції у Раді Європи, Борис Тарасюк окрім українських ініціатив щодо Косова планував прокоментувати й ці питання. От тільки зустріч із журналістами довелося відмінити: із близько 40 запрошених інтерес до України виявило лише 3-4 представники ЗМІ, двоє з них — українці...