Перейти до основного вмісту

Найбіднішим країнам обіцяють допомогти

22 травня, 00:00

Актуальність проведення спеціальної конференції і, відповідно, ухвалення спеціального міжнародного плану допомоги найбіднішим країнам світу пояснюється елементарною статистикою. Наразі 600 мільйонів людей — десята частина всього населення Землі — живуть у країнах «третього світу». І якщо тридцять років тому до цієї категорії зараховували 25 держав, то сьогодні їхня кількість зросла до 49. З 1980 року вже відбулися три подібні конференції, однак сьогодні ООН довелося визнати, що усі попередні намагання поліпшити життя країн iз відсталим економічним розвитком зазнали повної поразки. Одночасно Генеральний секретар ООН Кофі Аннан закликав розвинуті країни збільшити фінансування програм боротьби зі СНІДом, від якого потерпають країни «третього світу». За останні десять років воно скоротилося на 55%. Тепер заплановано створити всесвітній фонд боротьби з «хворобою століття», бюджет якого має становити 10 мільярдів доларів США.

Щоб держава отримала статус країни «третього світу», валовий національний продукт на душу населення має становити не більше 900 доларів США. Втім, у Бірмі, Ліберії, Сомалі та Афганістані цей показник сьогодні становить менше ніж 100 доларів, повідомляє Бі-Бі-Сі. Таким чином, на цьому фоні Україна виглядає ще непогано.

Успіх нового плану ООН вирішальною мірою залежатиме від самих країн «третього світу», заявив комісар Європейської комісії Пол Нельсон. Що саме потрібно робити, вони теоретично знають. Міністр фінансів Руанди Дональд Каберука, виступаючи на конференції, наголосив на необхідності боротьби з корупцією в африканських країнах задля заохочення іноземних інвестицій.

МВФ та Світовий банк вже не перший рік обговорюють (без особливого успіху) можливості списання принаймні частки боргів найбідніших країн. Тепер є черговий план ООН — і ніхто не зможе поручитися, що його не спіткає доля попередніх програм. Ніхто не зможе поручитися, що з розвитком процесів глобалізації найбідніші країни не стануть іще біднішими, а їхня кількість у статистиці ООН не збільшиться.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати