Нова сторінка в китайсько-німецьких відносинах

До 2015 року товарообіг між ФРН і КНР може збільшитися до 200 млрд. євро. Про це було заявлено за підсумками перших німецько-китайських міжурядових консультацій, що відбулися 28 червня в Берліні. У відносинах Німеччини з Китаєм на першому плані — торгівля, вважає канцлер ФРН Ангела Меркель. За образним висловлюванням Меркель, економічне співробітництво є «найважливішою опорою широкого мосту, що сполучає дві країни» — ФРН і КНР. «Ми відкриваємо нову сторінку в історії відносин двох країн», — заявила глава німецького кабінету.
Тим часом, прем’єр Держради КНР Вень Цзябао у своєму виступі зазначив: «Розвиток двосторонніх зв’язків приносить вигоду народам обох країн, а також народам у всьому світі. Китайський уряд, разом з німецьким, робитиме все можливе для забезпечення миру, співпраці і гармонійного світу в XXI столітті. Ми знайшли багато спільного під час китайсько-німецьких консультацій».
— До німецько-китайских міжурядових консультацій було приурочено підписання двосторонніх угод на загальну суму в 10,6 мільярда євро, — сказав Вень Цзябао, якого супроводжували 13 китайських міністрів і 300 бізнесменів.
Укладання багатомільярдних контрактів не зашкодило німецькій стороні порушити і питання дотримання прав людини в Китаї. Уряд ФРН вітав рішення влади КНР звільнити з в’язниці художника і дисидента Ай Вейвея і правозахисника Ху Цзя, лауреата премії Європарламенту ім. Андрія Сахарова. Проте обох цивільних активістів було обмежено в правах. Канцлер зажадала від Пекіна відкритого розгляду їх справ. Прем’єр Держради КНР у відповідь звернув увагу на відмінності, що стосуються історії, культури й політичної системи Китаю і Німеччини.
Випуск газети №:
№111, (2011)Рубрика
День Планети