Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Про нас

10 липня, 00:00

Підтримка на виборах необхідна Леоніду Кучмі з багатьох причин. Усі його противники є відомими українськими політиками. Верховна Рада за день до його візиту в Москву ухвалила заяву «Про політичну ситуацію в Україні», в якій курс реформ, що їх проголошує Президент, назвала «згубною для держави політикою іноземних, владних і фінансових кіл, які привели Україну до межі краху, а народ до убогості». З досвіду, саме на останній стадії президентського марафону вирішується доля переможця. Можливий приїзд у вересні Бориса Єльцина до Києва створить необхідний пропагандистський ажіотаж навколо Леоніда Кучми, Та не слід забувати, що в Україні антиросійські настрої властиві не тільки національним демократам, але й більшій частині української політичної та економічної еліти, а у «російського виборця» так само багато претензій до Бориса Єльцина, як і до Леоніда Кучми.

«Файненшнл таймс» 9 липня 1999 р.

На останньому саміті «сімки» в Кельні канцлер Німеччини Герхард Шрьодер, перебуваючи під тиском зелених, переніс дату остаточного схвалення плану надання Києву кредиту обсягом $1,2 млрд. для добудови двох реакторів, на завершення поїздки до України. Проте президент України Леонід Кучма, який хоче залишитися на другий термін і сподівається перемогти на жовтневих виборах, найімовірніше не захоче поступитися. Його й так критикують у країні за те, що Україна 1996 року позбулася ядерної зброї — на той час третьою за величиною арсеналу в світі, отримавши дуже мало навзамін. Отже, він намагатиметься виторгувати найвигіднішу угоду в обмін на закриття Чорнобильскої АЕС.

«Незалежна газета» 6 липня 1999 р.

Коридорні готелю Дніпропетровська, які упродовж 24 годин підтримують пильність на кожному поверсі, є першою ознакою того, як мало змінилося тут після краху комунізму. Вони забирають і дають ключі від номера і вручають квитанцію про оплату міжнародних дзвінків, тим самим нагадуючи, як до падіння залізної завіси чергові допомагали компартії вести облік приходу та виходу гостей. Дніпропетровськ має свої особливі пам'ятки нефункціонуючого радянського минулого. Іржаві баштові крани звисають заіржавілим кістяком готелю, будівництво якого було започатковано 30 років тому, і навряд чи буде завершено. З протилежних берегів Дніпра стирчать прогони моста, які ніколи й не з'єднаються. Звісно, багато змінилося за 10 років після краху Радянської імперії завдяки, частково, здається, безкінечному потоку американської допомоги. Однак, зміни не завжди відбуваються на краще. Повії є всюди, починаючи від дверей готелю до пишного парку. і короткі спідниці — коротші, ніж Америка бачила, починаючи від 70-х років. Джаз теж прийшов до міста, хоча музиканти в джаз-кафе не знають жодної мелодії Дюка Еллінгтона, а плата за вхід перевищує місячну пенсію більшості пенсіонерів. У країні з'явилися дорогі багатоквартирні будинки і ресторани, але через надзвичайну слабкість економіки багато квартир залишаються непроданими, а дорогі забігайлівки — напівпорожніми. І це не єдиний клопіт нового покоління підприємців: вони також турбуються про те, як залишитися живими. Ось чому озброєні охоронці стали неодмінними атрибутом «Мерседесів», «Ауді» та інших розкішних авто, що гасають містом.

«Бостон глоуб» 5 липня 1999 р.
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати