Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Про нас

19 вересня, 00:00

Напередодні великої демонстрації проти керівництва України президентський табір і представники помірної опозиції на чолі з колишнім прем’єр-міністром Віктором Ющенком домовилися про створення «Коаліції демократичних сил». Ця домовленість, за словами прес-секретаря реформістської партії «Наша Україна», торує Ющенкові шлях до посади голови уряду. Одночасно це означає, що опозиція розпалася. Спільного мітингу всіх опозиційних сил, спрямованого проти Президента Леоніда Кучми, як такого і не було. У понеділок на різних площах Києва відбулося кілька невеликих демонстрацій... Мотивом для акцій протесту стала друга річниця від дня зникнення критично налаштованого до влади журналіста Георгія Гонгадзе. Його обезголовлене тіло знайшли в листопаді 2000 року в лісі під Києвом. Опозиція звинувачує Кучму в тому, що вiн віддав наказ на знищення Гонгадзе, але досі не змогла надати доказів цього. Навпаки, все свідчить про те, що президентський апарат намагався розслідувати справу Гонгадзе до кінця.

Томас Урбан, «Зюддойче Цайтунг», 17 вересня 2002 року

Кучма заперечує різні обвинувачення, що їх висувають проти нього, однак відновлені внутрішні заворушення можуть завадити його останнім зусиллям інтегрувати Україну з рештою Європи. Уникаючи демонстрантів, Кучма поїхав у Австрію, де виявив, що в дискусіях про розширення ЄС згадок про Україну старанно уникають. Акції протесту в Києві також збіглися у часі з дебатами в американській адміністрації. Високопосадовці у Вашингтоні вирішують, чи варто Джорджу Бушу зустрічатися з Кучмою під час листопадової поїздки американського президента до Європи, повідомило обізнане джерело. У той час як деякі вважають, що Вашингтон повинен залучати Україну до Заходу, інші скоса поглядають на перспективу особливого зближення з лідером, обвинуваченим у тому, що він нібито замовив вбивство журналіста.

Пітер Бейкер, «Вашингтон Пост», 17 вересня 2002 року

Колишній прем’єр-міністр Віктор Ющенко, блок якого «Наша Україна»

переміг на парламентських виборах у березні цього року, подякував різномастому натовпу лівих, лібералів і націоналістів за те, що вони ухвалили «важке» рішення приєднатися до акції протесту... Однак пан Ющенко також підписався під угодою, досягнутою в неділю між «Нашою Україною» і чотирма пропрезидентськими фракціями з метою створення формальної парламентської більшості. Прихильники Ющенка кажуть, що це може сприяти його поверненню на посаду прем’єр-міністра. Чи дасть угода плоди — залежить від пана Кучми. Він сказав, що дозволить парламенту сформувати уряд, якщо буде створено стабільну більшість. Однак, поки що він відкидав вимоги Ющенка, який наполягає на верховенстві в коаліції «Нашої України».

Том Ворнер, «Файненшл Таймс», 17 вересня 2002 року

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати