Перейти до основного вмісту

Російська Дума ухвалює «небезпечні» законопроекти

01 червня, 00:00

Скажімо, фракції «Единство», ОВР і ЛДПР одразу ж заявили про свою солідарність у прихильному ставленні до путінської пропозиції. Решта (зокрема — «Яблоко», СПС і КПРФ) повідомили про «вільне» голосування, що в принципі було рівнозначно абсолютній підтримці. Утім, проходження законопроектів у першому читанні зовсім не передбачає такої ж легкопрохідності і в другому. Ряд лідерів фракцій уже оголосили про пропозицію внести досить значні поправки. Кардинальні зміни у ситуацію з президентською ініціативою можуть спричинити губернатори, які неодноразово уже наголошували на своєму несприйнятті окремих положень проектів.

Упродовж останніх кількох тижнів у російських мас-медіа постійно мусувалася тема тиску губернаторів на парламентарів. Деякі оглядачі приписують такі чутки і провокування до них одній із фаз PR-івської кампанії, яка проводиться на підтримку законотворчих пропозицій Путіна. Фаза ж ця настала нібито тому, що в президентській адміністрації почали боятися неотримання законопроектами парламентського мінімуму голосів (трьохсот). Окрім того, здійнятий в ЗМІ галас про масовий губернаторський тиск саме на депутатів має послугувати додатковим застереженням для тих голів суб’єктів Росії, які намагаються плисти проти кремлівської течії, і нагадати їм, що вони таки знаходяться під пильним оком Центру.

Існує й інша версія. Насправді нібито треба боятися не губернаторам Путіна, а навпаки: останньому — перших. Так, на думку губернатора Алтайського краю Олександра Сурікова, з держдумівським ухваленням можуть серйозно погіршитися відносини регіонів з російським президентом Росії. За прогнозами Сурікова, повідомляє Бі- Бі-Сі, може скластися така ситуація, що губернатори відмовляться навіть підтримувати Володимира Путіна на наступних президентських виборах.

Найбільшою ж несподіванкою «передухвалювального» періоду відповідних проектів було позавчорашнє повідомлення інформагентств про письмове звернення російського підприємця Бориса Березовського Володимирові Путіну, в якому олігарх публічно висловив своє незадоволення законотворчими ініціативами президента. Борис Абрамович, коментуючи цього листа, підкреслив — «почати відкрите аргументоване громадське обговорення недавнього указу глави держави про створення семи федеральних округів і пакета законопроектів, оскільки наслідки ухвалення законопроектів можуть бути небезпечними для федералізму і територіальної цілісності Росії». Згідно з деякими версіями, лист Березовського насправді і є якраз висловленням думки групи губернаторів, які не сприймають нововеддень Путіна.

Утім, як би там не було, бажання Володимира Путіна зміцнити позиції центру у федерації почали з кожним місяцем набувати дедалі реалістичніших особливостей. Спочатку на основі відповідного указу і законів, а далі... А далі прогнози Бориса Абрамовича можуть виявитися цілком правильними — посилений тиск згори може спричинити до не менш потужного опору з низів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати