Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Велика Вісімка запросила Україну

16 червня, 00:00
разом боротися із ядерною зброєю у Південній Азії Богдан МИХАЙЛІВ, «День»  Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк уважає, що уряди Індії та Пакистану мають усвідомити небезпеку зброї масового знищення і не докладати зусиль до гонки ядерних озброєнь, а зосередитися на підвищенні рівня життя своїх громадян.

Тарасюк брав участь у переговорах міністрів закордонних справ, улаштованих у Лондоні минулого тижня Великою Вісімкою для того, аби виробити стратегію тиску на Індію та Пакистан, які після здійснення власних ядерних випробувань стали загрозою для системи безпеки, що склалася після Другої світової війни.

Для надання більшої моральної переконливості доводам на зустріч Вісімки разом із представником України були запрошені також міністри Аргентини, Бразилії та Південно-Африканської Республіки — держав, які офіційно відмовилися від прагнень стати ядерними потугами.

Тарасюк старанно уникав слова «тиск», коли розповідав про роботу лондонської зустрічі. Український міністр робив наголос на тому, що у виробленому документі учасники зустрічі називають себе «ми, друзі Індії та Пакистану» і не закликають до жодних силових засобів. Він, проте, оминув увагою той факт, що переконування з Лондона лунали вже після того, як один із найбільших «друзів» Індії та Пакистану — США запровадили проти обох тих країн жорсткі економічні санкції. Знову ж таки, Тарасюк не наголошував на тому, що учасники лондонської зустрічі погодилися використовувати своє право голосу в міжнародних фінансових установах, аби блокувати надання позик Індії та Пакистанові. Зі свого боку британський міністр закордонних справ Робін Кук зауважив, що «ми не хочемо діяти проти народів Індії та Пакистану, однак ми прагнемо протидіяти поширенню ядерної зброї у світі».

США відкинули твердження політиків із півострова Індостан, котрі скаржаться на утвердження у світі «ядерного апартеїду, де є п’ять привілейованих держав, які користуються перевагами володіння ядерними технологіями у військовій та мирній галузі» за рахунок позбавлення такого права інших. Американський держсекретар Мадлен Олбрайт наголосила, що її країна працює задля зменшення ядерних арсеналів у світі і з часу завершення холодної війни знищила 10 тисяч власних ядерних боєголовок. За словами Олбрайт, остаточною, хоч і віддаленою, метою теперішніх зусиль, спрямованих на скорочення ядерних озброєнь, є повна відмова від володіння ядерними арсеналами.

Олбрайт схвально відгукнулася про Україну, яка разом із низкою інших держав вирішили «бути не ядерними потугами, а лідерами глобального руху за мир». Кук додав, що Україна разом із іншими колишніми потенційними ядерними державами дуже пасує до ролі в новому органі, створеному при Великій Вісімці, який і далі чинитиме тиск на нові ядерні потуги Південної Азії.

Лондон
 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати