Перейти до основного вмісту

Від расистських вигуків — до нацистського прапора

Що скаже ФІФА у відповідь на неналежні дії російських уболівальників у Ярославлі?
01 листопада, 11:06
ФОТО РЕЙТЕР

Позавчора російські вболівальники знову «відзначилися». У Ярославлі матч Кубка Росії з футболу між місцевим «Шинником» і московським «Спартаком» було припинено через бійку фанатів столичної команди з ОМОНом. На початку другого тайму на поле вибіг уболівальник. Потім фанати «Спартака» почали палити на трибуні фаєри, і суддя зупинив матч. Після цього почалися сутички фанатів з ОМОНом — в поліціянтів почали кидати пластмасові сидіння. І що дивно, на трибуни вболівальників «Спартака» було розгорнутий прапор нацистської Німеччини.

Фото прапора опублікував, зокрема, «Радянський спорт» і «Спортс.ру». Відповідно до дисциплінарного регламенту РФС, публічна демонстрація нацистської символіки загрожує штрафом від 50 до 200 тис. рублів. Крім того, винний клуб може бути покараний проведенням від одного до трьох матчів на нейтральному полі або проведенням матчу без глядачів. Винним вважається клуб, вболівальники якого допустили порушення. За замовчуванням глядачі, які сиділи на фанатській трибуні «Спартака», вважаються уболівальниками цієї команди, пише Lenta.ru.

Нагадаємо, що все це відбулося після того, як інший російський клуб ЦСКА було покарано за расистські вигуки вболівальників московської команди під час матчу проти «Манчестер Сіті». Дисциплінарний комітет УЄФА розпорядився закрити одну з трибун на стадіоні «Арена Хімки» на найближчому матчі Ліги чемпіонів за участю футбольного клубу ЦСКА. Після гри футболіст «Манчестер Сіті» Яя Туре, який є громадянином Кот-д’Івуару, заявив, що був в люті через поведінку московських вболівальників.

Після цього випадку виконавчий директор FARE (організація, метою якої є боротьба проти расизму та нацизму в європейському футболі) Піару Повар написав у британській The Guardian статтю, в якій висловив думку, що бойкот Чемпіонату світу з футболу 2018 в Росії міг би стати дуже сильною відповіддю на расистські образи вболівальників ЦСКА.

Поки що немає реакції УЄФА на події, які відбулися в Ярославлі. Але, напевно, заходи потрібно вживати, тим більш, якщо УЄФА покарав Україну, заборонивши проводити матчі за участю української збірної на стадіоні у Львові за те, що місцеві вболівальники демонстрували прапори УПА, яка боролася за незалежність України як з радянськими військами, так і німецькими.

Цікаво, як вчинить ця організація в цьому кричущому випадку, коли на стадіоні розгорнули справжній нацистський прапор. Тим більше, що після расистського випаду російських уболівальників у Манчестері, Повар звернув увагу на те, що уряди повинні проводити виховну роботу, як єдиний спосіб змінити поведінку.

«У деяких країнах Східної Європи ми бачили складні політичні та історичні пристрасті, пов’язані з украй правими, які можуть знайти своє відображення в середовищі неонацистських та інших екстремальних груп футбольних уболівальників, а в середу ввечері в Москві ми побачили банер в підтримку Золотої Зорі, грецької ультраправої партії, лідерів якої в нинішній час притягнуто до кримінальної відповідальності за особливо тяжкі злочини. Ми дізналися, що деякі клуби заохочують цих фанів, надаючи їм квитки, навіть платять їм, щоб вони створювали шум і голосно співали на стадіонах.

Нам потрібно, щоб уряди в Росії, Східній Європі та в інших країнах в повній мірі брали участь у цьому — не тільки пригнічували ці прояви, але пропонували соціальні і освітні програми для роботи зі своїми вболівальниками. Нам потрібні міжнародні органи, які б працювали з усіма країнами», — підкреслив пан Повар.

А якщо російським урядом не буде достатньо зроблено, якщо ми не побачимо необхідних суспільних змін, і подібні інциденти продовжуватимуться, то такі гравці, як Яя Туре з Африки буде мати абсолютне право відмовитися грати на чемпіонаті світу, — завершує статтю виконавчий директор FARE.

Залишається сподіватися, що не менш жорстку заяву футбольні організації ФІФА і УЄФА зроблять і приводу витівки російських фанатів з нацистським прапором в Ярославлі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати