Єльцина і його сім'ю звинувачують у корупції й «відмиванні» грошей
У результаті — на статтю в Corriere della Sera прес-служба Кремля відповідає заявами, що ніяких зарубіжних рахунків у самого Єльцина і в його дочок не було й немає, те ж саме стверджує Чубайс. Однак водночас швейцарські власті заявляють про початок розслідування, яке пов'язане з витоком слідчої інформації та спотворенням її в італійській газеті — отже, не все так просто, як стверджують у Москві.
Зрозуміло, мало тих, котрі знайомі з російською реальністю, зможуть повірити в те, що викладені в USA Today факти про «відмивання» найближчим оточенням Єльцина — його дочкою Тетяною Дьяченко, Чубайсом, колишнім першим віце- прем'єром Сосковцем і віце-прем'єром Потаніним, колишнім міністром фінансів Лівшицом гігантської суми в $15млрд, у яку нібито ввійшли як гроші з кредитів МВФ, наданих Росії, так і гроші, отримані кримінальними лідерами від проституції, торгівлі наркотиками та зброєю. Gazeta.ru, зокрема, вважає цю інформацію сфабрикованою тими, хто хотів би бачити на посту російського президента мера Москви Юрія Лужкова.
Однак неспроста у вересні банківський комітет конгресу США вирішив провести слухання про корупцію у фінансових колах у рамках розслідування «відмивання грошей» з коштів МВФ через Bank of New York. Під час цих слухань має бути розглянуте питання участі американських банків у незаконних грошових операціях.
Щоправда, The Wall Street Journal зазначила, що ні стосовно Bank of New York, ні стосовно європейських банків і банківських груп Banque Internationale а Luxembourg, Credit Suisse Group, UBS, Dresdner Bank і Westdeutsche Landesbank, які також підозрюються в участі в схемі «відмивання» грошей, обвинувачень висунуто не було. Їх представники вже заявили про повну непричетність своїх структур до можливого «прокручування» коштів із кредитів МВФ для Росії. Міжнародному валютному фонду на слуханнях також дістанеться від конгресменів: банківський комітет Конгресу звинувачує його в тому, що він не справився з відстеженням використання кредитів Росії, передає Інтерфакс.
У будь-якому випадку, той факт, що розслідуванням схем «відмивання» грошей через американські та європейські банки зайнялося ФБР, говорить сам за себе — адже ще нещодавно американські власті не допускали проведення розслідувань відносно причетності вищих російських посадових осіб до корупції.
Напевно багато чого з викладеного у скандальних публікаціях не підтвердиться. Однак реальні розслідування вже, схоже, стають тенденцією, про яку не завадило б задуматися багато кому і в Україні.