Перейти до основного вмісту

Європа не пускає до себе югославські літаки

10 вересня, 00:00

За різною інформацією, в ЄС обговорюють можливість запровадження інших санкцій проти Белграда, аби змусити президента СРЮ Слободана Мілошевича відмовитися від силових акцій у Косово. В той же час у НАТО нібито тривають дискусії щодо можливості силового втручання в косовський конфлікт із боку Альянсу.

Ситуація в Косово виглядає далеко не однозначною. З одного боку — Генеральний секретар ООН Кофі Аннан доповідає Раді Безпеки ООН, що він «стривожений відсутністю прогресу» в порозумінні між Белградом та косовськими албанцями, передає Асошиейтед Прес. З іншого — представники Армії визволення Косово звинувачують США та спеціальних представників ООН і Вашингтона, які займаються посередництвом між югославською владою та керівництвом албанських сепаратистів, у симпатіях до сербів. Власне, ні США, ні Західна Європа не погоджуються із вимогами радикалів із Армії визволення Косово надати цьому краю державну незалежність від Югославії. У той же час, за повідомленням АП, в югославській пресі з’явилися повідомлення, що Мілошевич, начебто, вже дав доручення підготувати проект виборчого закону для Косово, який ніби демонструє його схильність до компромісу. Новий раунд зустрічей міжнародних посередників Холбрука та Хілла з югославською владою та представниками косовських албанців очікується ще на цьому тижні.

Стосовно ж міжнародних санкцій, то поки що Рада Безпеки ООН заборонила лише постачання зброї та військової амуніції будь-якій стороні в косовському конфлікті. За словами начальника управління інформації МЗС України Віктора Нагайчука, Київ виконуватиме всі рішення РБ ООН із цього приводу, але буде вживати всіх можливих заходів для мінімізації негативних наслідків санкцій для України. Тобто, про заборону польотів компанії ЮАТ до Києва прямо ніхто не каже.

Що ж до можливості силового втручання Заходу в конфлікт, то єдиним із українських політиків, хто ясно висловився з цього приводу, був голова парламентського комітету з міжнародних зв’язків Борис Олійник він упевнений, що цього допускати не можна. Офіційний Київ поки що мовчить.

Тим часом югославські збройні сили проводять поліцейські акції з роззброєння албанських загонів у Косово і демонструють зарубіжним спостерігачам тіла замордованих албанцями сербів.

№172 10.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати