Перейти до основного вмісту

Європарламент чекає месиджу від Ештон

Марек СІВЕЦЬ: «ЄС не збирається проводити «аукціон» з Росією щодо України»
11 грудня, 19:48
Фото ipress.ua

Українська влада продемонструвала, що вона готова до рішучих дій, однак це не може бути вирішенням політичного конфлікту в країні. Про це «Дню» розповів депутат Європарламенту Марек Сівець. За його словами, сьогодні вночі, коли «Беркут» атакував Євромайдан, «трапилося щось дуже негативне». Водночас, на думку пана Сівця, складно сказати, які наслідки це матиме для Януковича, «оскільки я не бачу послідовної логіки у цих діях».

Марек Сівець також зауважив, що завтра в Європарламенті відбудеться голосування за резолюцію по Україні, «яка включатиме всі ці зауваження».

Чим відрізнятиметься завтрашня резолюція від попередніх?

– У нас була низка таких резолюцій (стосовно України – Ред.). Її відмінність… можливо це прозвучить дещо саркастично, але під час її  підготовки, ніхто не пропонував включити до неї імені Юлії Тимошенко! Ми намагалися пристосуватися до нової реальності, тож там буде декілька нових положень, які стаються нещодавніх подій.

Чи можливо продовження переговорів між ЄС та Україною щодо Угоду про асоціацію? Чи можуть вони бути ефективними?

– Ми не збираємося переглядати Угоди. Ми не збираємося проводити «аукціону» з Росією, яка хоче дати більше (кредиту Україні – Ред.). Єдина річ, яку ми можемо обговорити деякі додаткові деталі (якщо наші українські партнери заявлять, що збираються підписати Угоду). Але я не знаю, який буде месидж від мадам Ештон, оскільки вона ключова персона в цьому процесі. Це було дуже показово використовувати міліцію, протягом її перебування в країні. По-друге, ми не знаємо, що означатиме цей візит. Цього тижня в Страсбурзі всі погодилися – якщо вона привезе будь-який месидж про мирне і конструктивне рішення – тоді в Брюсселі приймуть Арбузова (першого віце-прем’єр-міністра України – Ред.) протягом найближчих кількох днів.

На ваш погляд, як тепер слід діяти українській владі та опозиції?

- Я дещо наївний, але можу уявити, як обидві сторони повертаються назад до парламенту. Уряд представляє аргументи, чому він змінив своє рішення у скасуванні підписання асоціації. Опозиція слухає це і відповідно реагує на це пояснення. Гадаю, що країна, яка має обраний парламент, повинна скористатися цією інституцією. Для мене дещо дивно, що лідери опозиції вітають масові протести. Причина цього конфлікту, в першу чергу, в парламенті. Звісно, я поважаю і тих, хто хоче протестувати, але члени парламенту мають реагувати на це будучи у Верховній Раді.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати