Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«День» пропонує мислячому українцю дієву зброю»

Дні видання в Ужгороді розпочалися з дискусії в УжНУ на тему «Як нам перемогти?»
14 травня, 17:51

Вперше за свою 16-річну історію Фотовиставка «Дня» подолала перевали Карпат і дісталася Ужгорода, де зі спілкування головного редактора газети Лариси Івшиної за «овальним столом» вченої ради Ужгородського національного університету з творчою елітою краю, викладачами і студентами розпочалися Дні «Дня».

«Газета «День» — не лише об’єктивне джерело інформації для думаючих українців, а й справжній інтелектуально-просвітницький центр, який упродовж багатьох років, як кропіткий реставратор, системно працює над розчищенням від чужинської «штукатурки» славетних сторінок нашої історії, змушує сучасника критично осмислювати суспільні процеси», — сказав під час відкриття зустрічі її модератор, закарпатський журналіст Василь Ільницький.

Лариса Івшина наголосила на тому, що «День» орієнтувався на те, щоб стати лоцією для мислячого читача. Задля цього провели моніторинг «розумного простору» України, заради цього шукали союзників навіть не серед журналістів, а найперше в університетах України.

Нині «День» — це не просто щоденна газета, від неї народилося «Дерево», «гілки» якого символізують усе те, що важливо було донести до суспільства, як повернутися на правильний шлях розвитку. Практично, це — освітні проекти, адже сама історія дає нам ключі до майбутнього. Так з’явилася «Україна Incognita».

Говорячи про інформаційну війну проти України, Лариса Івшина зауважила, що практично кожна людина є мішенню. І «Сила м’якого знака» саме й з’явилася як антидот «русского мира». Тож практично «День» пропонує мислячому українцю дієву зброю. Треба лише читати й озброюватися, аби бути напоготові перед важкими викликами сьогодення.

На надзвичайно важливій ролі преси у становленні громадянського суспільства, контролі всіх гілок влади акцентував увагу начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю в Закарпатській ОДА і водночас багаторічний очільник Закарпатської облорганізації «Просвіти» Володимир ПІПАШ. Він, зокрема, щиро вдячний «Дню» за те, що порушує гострі й болючі питання. Адже завдяки і його публікаціям на Закарпатті вдалося не дати збудувати понад 300 міні-ГЕС, які намагалися звести за попередньої влади і які завдали б непоправної шкоди екології краю.

Цікавий діалог відбувся між головним редактором «Дня» та консулом Угорщини в Ужгороді Ласлом ВІДА. Перш за все, дипломат висловив глибоку повагу виданню, яке читає щодня. В Угорщині, каже він, такого рівня і змісту газет уже практично немає. Їх витіснила бульварна преса. Великою є відповідальність преси, особливо в нинішній ситуації в Україні, коли викривлення та недостовірність фактів чи інформації не повинні мати місце. А щодо шляху України до Європи, то тут мають відбуватися насамперед реформи, а не порожні обіцянки. Ласло Віда погодився, що «на жаль, Україна та Угорщина не знають одна одну на належному рівні. А пересічний угорський школяр знає про Україну стільки ж, скільки український — про Угорщину». Тож слід скоординувати свої зусилля, аби краще пізнати історію, культуру двох сусідніх країн. І роль преси тут неоцінима.

А о третій годині в будівлі Закарпатського художнього музею ім. Йосипа Бокшая з участю головного редактора «Дня» Лариси Івшиної, представників творчої еліти, громадських організацій краю, викладачів і студентів Ужгородського національного університету, Ужгородського коледжу культури, а також освітян, воїнів АТО, читачів газети, поціновувачів «зупиненої миті» відкрилася Фотовиставка «День»-2014. Перші враження від неї — незабаром на сайті і сторінках «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати