Перейти до основного вмісту

«Читай, думай, дій»

Учасникам ХІІІ Літньої школи журналістики презентували проекти «Дня»
02 липня, 22:43
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Завершенням першого повноцінного робочого дня школярів стало занурення в коріння «Дерева пізнання газети «День». Літньошколярі мали унікальну можливість не лише побачити на власні очі усю роботу, яку газета «День» здійснила за роки свого існування, а й почути професійні коментарі людей, які разом з головним редактором Ларисою Івшиною щодня працюють над тим, щоб символічне «Дерево розвитку» цвіло. 

Інтернет-маркетолог Євген СТАРЧЕНКО показав школярам маршрут, який пройшла газета «День» від першого номера 11 вересня 1996 року до нинішніх проектів. 18 років формування громадського суспільства, 16 міжнародних фотоконкурсів, які показували справжню Україну, першій книжці з Бібліотеки «Дня» «Україна Incognita» виповнюється 13 років (її історію продовжила новинка «Україна Incognita.ТОП-25»), а сьогодні бібліотека налічує уже 19 видань. Така статистика не може не вражати, адже стає зрозуміло, яку титанічну працю потрібно здійснити, аби досягнути цих вражаючих результатів.

Аліна ВАВРИНЮК, студентка Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича:

- Ця зустріч для мене стала своєрідним екскурсом у життя газети «День». Звичайно, я і до цього була знайома з ініціативами редакції, проте тільки тепер зрозуміла їх глибше і систематизованіше. Особливо вразив той сенс, який вкладено у фотоконкурс. Раніше я і не задумувалась, як багато може означати фотографія.  

Дар'я ТРАПЕЗНІКОВА, студентка Київського національного університету імені Т. Шевченка:

- Після презентації проектів «Дня» я зрозуміла, що деякі ініціативи газети залишилися поза моєю увагою. Я вже внесла до свого плану на літо перегляд віртуальних екскурсій по музеях. Особливі емоції викликав фільм про фотоконкурс «Дня». Враження, які я отримала після відвідування останньої фотовиставки, незабутні. Хочу спробувати свої сили у цьогорічному конкурсі. Це дуже висока планка для мене як фотографа-початківця, але і додатковий стимул до розвитку.

Наталя ШИМКІВ, студентка Львівського національного університету імені І. Франка:

- Бібліотека газети «День» надзвичайно глибока, бо виховує читача на засадах історичної правди та журналістської об'єктивності. Щоразу після прочитання  хоча б однієї з книг, відчуваєш, як інтелектуально збагачуєшся. А фото «Дня» несуть добро та любов, нагадують про історичні моменти та найголовніше - не нав'язують свого бачення, лише зафіксовані моменти, а читач вже сам формує думку.

Наталія БЕЗВОЗЮК, студентка Одеського національного університету імені І. Мечникова:

- Якщо дивитись в перспективі, то самі проекти газети на дереві - це тільки квіточки, плоди – ефекти від діяльності. Майже два десятиліття Лариса Івшина робить кроки на шляху до головної мети - вирощення громадського суспільства. "Інтерактивне дерево пізнання газети "День" - це спроба зібрати докупи усі проекти для того, щоб читачам було зручніше орієнтуватися у цій системі, доповнити свої знання про історію газети або відкрити її для себе впершее.

Оксана ГРУБА, студентка Львівського національного університету імені І. Франка:

- Я переконана - Дерево пізнання є яскравим прикладом візуального механізму, який прекрасно демонструє усі роботи видання. Це ті проекти, які здатні формувати чітку громадянську та національну свідомість українців. Питання лише в тому, як максимально популяризувати їх серед українців. 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати