26 Book Forum відкрито!
Короткі підсумки першого дня фестивалю. Нагадуємо, стенд «Дня» — № 306 чекає на васСтартувала одна з найбільших книжкових подій України. З самого ранку середи місто Лева живе у ритмі дискусій, презентацій, лекцій та інших заходів, які підготувала цьогорічна програма фестивалю. Кількість і спектр тематичних кластерів (від філософії та історії до стилю життя і кулінарії) дають можливість кожному, хто живе у Львові або приїхав у місто, віднайти «свої» події у цьому переплетінні різних гостей і тем. Презентація альбомів, виданих до 90-річного ювілею видатних шістдесятників Алли Горської та Івана Світличного; відкриття ветеранського намету; презентація німецькомовної антології української жіночої літератури (від Ганни Барвінок і Наталії Кобринської до Ліни Костенко та Галини Крук); науково-практичний семінар щодо інструментів сучасних наукометричних баз... І це тільки перший день фестивалю.
Чимало подій було і з професійного тематичного кластеру, зокрема поговорили про пріоритетні завдання книжкової політики, ключові елементи нової бібліотеки, авторські права на твори в інтернеті та багато інших тем. Відбулася також прем’єра та обговорення фільму про українсько-американського письменника Юрія Тарнавського «Casi Desnudo», а далі «Ніч кіно про поетів» продовжилася переглядом фільмів «Пан Ніхто», «Акваріум в морі», «Дім на сімох вітрах», «Чубай».
Поступово набирає обертів і книжковий ярмарок. Наш стенд №306 також чекає на відвідувачів уже з новинкою — книгою «День вдячності». Тетяна ОСТАШКО, дослідниця історії визвольних змагань в Україні 1917—1923 рр., історії культури, української біографістики та українського консервативно-монархічного руху, поділилася своїми враженнями: «На мою думку, і попередні книги газети «День» — це свого роду вдячність. І нашій історії, і цілому поколінню дисидентів (зокрема, ваші збірки «Підривна література» і «Бронебійна публіцистика»). А скажімо, «Ave...» і «Корона...» — це вдячність Гетьману Скоропадському, українській еліті, яка протягом століть зберігала українські традиції та ідентичність. Це дуже важливі речі, про які ми, на жаль, забуваємо у нашому дуже швидкоплинному часі. Бо в гонитві за матеріальними благами ми втрачаємо цінності. Одна з них — вдячність... Чудову передмову до книги Лариса Олексіївна завершує словами Євгена Чикаленка про те, що було б непогано любити Україну не тільки до глибини душі, а й до глибини кишені. Мені здається, що сьогодні цей вислів набув абсолютно іншого значення, тому що глибина душі дещо вичерпалася. І якщо ця книжка і не перекриває море тих духовних потреб, які сьогодні є, але в усякому разі вона означає ті проблеми, що є — і щодо історичних традицій, і щодо вчинків тих людей, які допомагали Українській державі виборювати незалежність — російські та українські дисиденти, американський президент Рональд Рейган та багато інших, які були на нашому боці, коли ми боролися за свою вільну країну. А також українські гетьмани, українська й неукраїнська еліта, серед якої австрійський ерцгерцог Вільгельм Габсбург (Василь Вишиваний), котрий поклав своє життя заради України. Усі ці люди потребують того, щоб ми про них згадували, і вони входили у наше життя, у наші знання про Україну».
Більш того, на Book Forum можна буде не тільки придбати книжку, а й зустрітися у цю п’ятницю, на презентації, з автором ідеї «Дня вдячності», головним редактором газети «День» Ларисою Івшиною, упорядником книги й редактором відділу «Історія та «Я» Ігорем Сюндюковим, а також багатьма авторами, чиї праці увійшли до новинки «Дня».
Чекаємо вас 20 вересня о 14.30 в конференц-залі Палацу мистецтв (вул. М. Коперника, 17, 2-й поверх), а також щодня на стенді №306, де всі охочі зможуть придбати не тільки книжкову новинку, а й попередні бестселери газети, випуски глянцевого «Маршруту №1» та оформити передплату на свій «День». Більше подробиць про фестиваль і презентацію «Дня вдячності» читайте у найближчих номерах «Дня».