Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Алергія — не перешкода для вакцинації від коронавірусу

У Дніпрі вперше в Україні провели масове щеплення таких пацієнтів
01 листопада, 17:37

До щеплення в алергологічному центрі готували 55 осіб, із них 53-х цього дня провакцинували. За словами заслуженого лікаря України, професора Євгенії ДИТЯТКОВСЬКОЇ, попередньо всі пацієнти пройшли необхідне обстеження, зокрема здали відповідні аналізи, і лише двох поки не допущено до вакцинації за деякими показниками. «Завдяки підтримці міського департаменту охорони здоров’я населення організували процес вакцинації в нашому центрі таким чином, щоб він був цілком безпечним для пацієнтів. Тобто здійснили увесь необхідний комплекс досліджень, зокрема й зробили експрес-тест на антиген до коронавірусу. Під час проведення вакцинації перебував реаніматолог. Після щеплення пацієнти упродовж п’яти днів перебуватимуть під наглядом лікарів у стаціонарі», — розповіла Євгенія Дитятковська. Вона також зазначила, що хворі на алергію — в зоні ризику зараження коронавірусом, тому вакцинація для таких пацієнтів вкрай важлива і необхідна. «Досить великий ризик ускладнень у разі зараження коронавірусом у пацієнтів з бронхіальною астмою — хронічним захворюванням легень. Загалом при алергії підвищуються ризики тромбоутворення, а при коронавірусі це ще й посилюється. Тому ми переконуємо всіх алергіків, що не потрібно турбуватися, боятися вакцинації, а слід усе робити правильно, грамотно, щоб уберегтися від COVID-19. Тому звертайтеся до нашого алергологічного центру!» — сказала Є. Дитятковська.

Заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення міської ради Юлія ВІКЛІЄНКО відзначає, що єдиний спосіб зберегти здоров’я — вакцинація проти COVID-19. На вибір є Pfizer, AstraZeneca, CoronaVac. Подальша ревакцинація пацієнтів також здійснюватиметься в умовах алергологічного центру. Ю. Віклієнко повідомила, що на сьогодні у Дніпрі працюють приблизно 60 пунктів щеплень, 12 із них — центри. «Тому закликаємо людей не нехтувати здоров’ям і вакцинуватися. Якщо є патології з алергологічними захворюваннями, можна звернутися до сімейного лікаря, який направить пацієнта до алергологічного центру для проведення там вакцинації», — додала вона.

Як розповідає дніпрянка Алла БОЛДИРЄВА — одна із тих, кого вакцинували в алергологічному центрі, вона не поспішала прищеплюватися, оскільки у неї алергія. «Водночас прийшла до висновку, що все ж потрібно вакцинуватися. Звернулася до алергологічного центру, і мені запропонували щепитися від коронавірусу тут. Ретельний підготовчий процес був. Оглянули, провели низку обстежень, аналізів, і все це — цілком безоплатно. До цього підійшли досить серйозно. Після вакцинації перебуватиму в стаціонарі під наглядом лікарів. Дуже добре, що в місті так все злагоджено організовано», — каже пані Алла.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати