Ані ЛОРАК: Можливо, я й на шпагат сяду...
Цього року Україну на Євробаченні представлятиме «Леді тіней»![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20080226/435-2-2.jpg)
У суботу в прямому ефірі Першого Національного відбувся заключний етап національного відбіркового конкурсу композиції. З виконавцем, що представлятиме нашу країну, визначилися вже відносно давно. Нагадаємо, що згідно з положеннями EBU («Європейська мовна спілка»), Національна телекомпанія України має право самостійно визначати кандидатуру на участь у Євробаченні. Саме так свого часу було обрано Олександра Пономарьова та Руслану. Цього року підкорюватиме Європу Ані Лорак, заслужена артистка України, яка вже не вперше претендує на поїздку на цей пісенний конкурс. Згідно з новими правилами EBU, не зважаючи на друге місце, що посіла Вєрка Сердючка на конкурсі минулого року, Ані Лорак змагатиметься з усіма виконавцями на рівних, починаючи з півфіналу.
Отож, для вибору в прямому ефірі у режимі живого звуку було презентовано п’ять композицій, серед яких одна — «The dream of brighter day» — написана самою співачкою і Юрієм Саком і схарактеризована як «пісня про всіх, від кого відвернулася доля». Композиція-переможиця — «Shady lady» («Леді тіней») — була написана Філіпом Кіркоровим (з чим дехто і схильний пов’язувати її перемогу) і Кареном А.Кавалер’яном. На запитання про умови співпраці Ані Лорак і відомого своїм красномовством російського артиста, співачка зазначила: «Я не очікувала від Філіпа Кіркорова такої підтримки, він сам мене знайшов. Я спершу навіть трохи сумнівалася, адже мала власні творчі амбіції». Утім, творчі амбіції Філіпа Кіркорова перемогли.
Серед усіх представлених пісень тільки одна була україномовна — «Я стану морем»— авторства Віталія Волкомора і Миколи Бровченка. «Я бажав би, щоб усі пісні були українською мовою. Іспит англійською ми на Євробаченні вже здавали», — прокоментував Микола Бровченко. Четверта композиція «I’ll be your melody» написана молодою авторкою Баженою Кастромською. Твір був спеціально адаптований до конкурсу і перекладений англійською самою Баженою. І, нарешті, остання, п’ята композиція — «Жду тебя» — була написана Юрієм Остапенком і Ані Лорак, і поруч із «Я стану морем», «позичена» з нового альбому співачки «15».
Обрання композиції-переможиці відбувалося шляхом голосування. 50% — журі й 50% — глядачі. Найбільше симпатій із боку глядачів набрали композиції «Shady lady» і «The dream of brighter day», зайнявши перше (3920 голосів) і друге (2859 голосів) місце відповідно. Аналогічними були й уподобання журі. Як розповіла співачка, ці пісні також її особисті фаворити.
На сьогодні багато країн-учасниць уже обрали своїх представників на Євробачення 2008. Деякіз них відвідали український Національний відбір, здійснивши міні-промо-тур. Серед них співачка Морена з Мальти, Джета Бурлаку з Молдови, дует Ельнура Гуссейнова і Саміра Джавадзаде з Азербайджану, Тереза Керндлова з Чехії.
Переглянувши номери іноземних представників і порівнявши їх із тим, що запропонувала публіці Ані Лорак, директор телерадіокомпанії «Русское радио — Украина» Сергій Кузін без зайвих прикрас зазначив: «Мені не сподобалася жодна пісня Ані Лорак! Значно ефектніше виглядають молдовани, азербайджанці, у них є пісні, є драматургія»... Натомість Ані Лорак так не вважає: «Вони достойні, вони талановиті, але мене вони не вразили, чогось у них не вистачало».
Євробачення — це конкурс популярної пісні, треба про це пам’ятати. Співачка Ані Лорак — середньостатистична поп-виконавиця з, безумовно, хорошим голосом, привабливою зовнішністю і звичайним для поп-співачок репертуаром. Для Євробачення це абсолютно прийнятний варіант. Соромно не буде. Але якщо хтось раптом розраховував на перемогу України, то треба було б мати на увазі, що часто на Євробаченні перемагає оригінальність. Згадайте Руслану, Lordi, Марію Шерифович, Вєрку Сердючку, врешті-решт, яка посіла друге місце.
— Шанси, на мою, думку, дуже хороші. Розумієте, в чому справа? — кожного разу після Національного відбору всі завжди розчаровані. Так було в тому числі з Русланою, яка привезла Євробачення в Україну, — нагадує генеральний директор рекордингової компанії «Lavina music» Едуард Клім. — Насправді це величезна лотерея. Я вже не раз повторював, що на «Євробаченні» музика як така, в чистому вигляді — не головне. Номер повинен запам’ятатися, справити враження на глядачів.
Як раз із точки зору шоу номер Ані Лорак ще змінюватиметься. «Можливо, я й на шпагат сяду», — жартує співачка. До речі, Ані Лорак вже встигла поспілкуватися з приводу свого майбутнього виступу з Андрієм Данилко і Русланою. Основна порада від «бувалих» — не нервувати. Але поквапитися точно варто. До 14 березня потрібно надіслати до EBU відеокліп на «Shady lady». На цьому тижні співачка та її команда займуться обранням режисера, сценарію, а також підготовкою промо-туру, який, як свідчить практика, є необхідною умовою успіху на конкурсі.