Перейти до основного вмісту

«Антидекомунізація» в столиці

Київрада та Інститут національної пам’яті подадуть апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва
27 червня, 10:32

25 червня з’явилася інформація, що Окружний адміністративний суд Києва частково задовольнив позовні вимоги двох громадських організацій, скасувавши рішення Київради про перейменування проспектів Московського на Бандери і Ватутіна на Шухевича. Міський голова столиці Віталій Кличко у своєму пості на фейсбук-сторінці відреагував так: «Реваншу не буде! По-перше: ми готуємо апеляцію на рішення Окружного адмінсуду Києва... І по-друге: на наступній сесії Київради ми, за процедурою, ще раз ухвалимо рішення про відповідне перейменування радянських проспектів». Майже одночасно з’явилася і заява Українського інституту національної пам’яті — також про намір подати апеляцію. Зокрема, директор УІНП Володимир В’ятрович зазначив, що інститут подаватиме апеляцію, ознайомившись із повним текстом рішення, який буде оприлюднено за п’ять днів, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Перший заступник голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак вважає, що внесок Степана Бандери, очільника українського визвольного руху, та Романа Шухевича, головнокомандувача Української повстанської армії, в боротьбу за державність і незалежність України був визначальним, а тому їх імена обов’язково мають бути увічнені в назвах вулиць столиці, ідеться на сайті УІНП uinp.gov.ua: «Перейменування цих проспектів у Києві відбулося за встановленою законодавством процедурою. Питання розглядалось консультативно-дорадчою комісією, комісіями Київради, відбулося громадське обговорення, проголосували депутати. Відтак ми будемо оскаржувати дане рішення суду та загалом протидіяти будь-яким іншим можливим спробам реваншу проросійських сил в Україні».

На сайті Інституту нагадують, що Київська міська рада перейменувала Московський проспект в українській столиці на проспект Степана Бандери в липні 2016 року. За перейменування проспекту генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича (головнокомандувача Української повстанської армії) проголосувала в червні 2017 року. Згідно з законодавством, держава має сприяти увічненню пам’яті про борців за незалежність України у XX столітті у назвах об’єктів топоніміки населених пунктів. Степан Бандера і Роман Шухевич належать до цієї категорії осіб. Про це йдеться у Законі України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати