«Антидекомунізація» в столиці
Київрада та Інститут національної пам’яті подадуть апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва25 червня з’явилася інформація, що Окружний адміністративний суд Києва частково задовольнив позовні вимоги двох громадських організацій, скасувавши рішення Київради про перейменування проспектів Московського на Бандери і Ватутіна на Шухевича. Міський голова столиці Віталій Кличко у своєму пості на фейсбук-сторінці відреагував так: «Реваншу не буде! По-перше: ми готуємо апеляцію на рішення Окружного адмінсуду Києва... І по-друге: на наступній сесії Київради ми, за процедурою, ще раз ухвалимо рішення про відповідне перейменування радянських проспектів». Майже одночасно з’явилася і заява Українського інституту національної пам’яті — також про намір подати апеляцію. Зокрема, директор УІНП Володимир В’ятрович зазначив, що інститут подаватиме апеляцію, ознайомившись із повним текстом рішення, який буде оприлюднено за п’ять днів, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Перший заступник голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак вважає, що внесок Степана Бандери, очільника українського визвольного руху, та Романа Шухевича, головнокомандувача Української повстанської армії, в боротьбу за державність і незалежність України був визначальним, а тому їх імена обов’язково мають бути увічнені в назвах вулиць столиці, ідеться на сайті УІНП uinp.gov.ua: «Перейменування цих проспектів у Києві відбулося за встановленою законодавством процедурою. Питання розглядалось консультативно-дорадчою комісією, комісіями Київради, відбулося громадське обговорення, проголосували депутати. Відтак ми будемо оскаржувати дане рішення суду та загалом протидіяти будь-яким іншим можливим спробам реваншу проросійських сил в Україні».
На сайті Інституту нагадують, що Київська міська рада перейменувала Московський проспект в українській столиці на проспект Степана Бандери в липні 2016 року. За перейменування проспекту генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича (головнокомандувача Української повстанської армії) проголосувала в червні 2017 року. Згідно з законодавством, держава має сприяти увічненню пам’яті про борців за незалежність України у XX столітті у назвах об’єктів топоніміки населених пунктів. Степан Бандера і Роман Шухевич належать до цієї категорії осіб. Про це йдеться у Законі України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті».