Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Армія в нас є. А грошей на армію немає...

01 жовтня, 00:00

За великим рахунком, парламентові відведено роль статиста, оскільки армія вже реформується і до кінця 2005 року має вийти на структурні та кількісні показники, що вже визначені ухваленою Президентом Державною програмою будівництва та розвитку Збройних сил. Керівництво Міністерства оборони, яке нині зайняте створенням ефективної і нечисельної армії у 350 тисяч вояків, раніше не визнавало необхідності в тому, щоб цей документ ухвалювався у ВР.

Проте голова Комітету з питань національної безпеки та оборони новообраного парламенту Георгій Крючков уже не раз оголошував, що запровадження структурних та чисельних змін у війську згідно з Конституцією належить до компетенції парламенту.

Відтак є ймовірність, що під час обговорення закону про параметри армії в парламентаріїв може виникнути дещо інше бачення того, що нині реалізують генерали. І хто знає, чи не доведеться військовим уносити корективи в свої глобальні плани. Щоправда, до змін підштовхує сама реальність, пов'язана вже із традиційним скороченням витрат на потреби й утримання армії.

Цього року ЗСУ можуть у кращому випадку розраховувати на 1 млрд. 434 млн. гривень, коли мінімальна потреба — 3 млрд. 399 млн. Як наслідок — призупинення весняного призову на строкову службу, чого раніше ніколи не було; заява міністра, що через економічну кризу доведеться відкласти на майбутнє те, що планувалося зробити цього року; 4 — 6-місячна невиплата грошового утримання у Збройних силах.

Утім, оптимальне визначення структури та чисельності Збройних сил можливе лише тоді, коли відомо, до якої за характером війни має готуватись армія і з яким ворогом їй доведеться воювати. Чітко сформульованої відповіді на це запитання в державі не існує. А шукати її не зовсім зручно. Бо якщо визнати, що мірятись військовою міццю з Росією або з розширеним НАТО Україні безглуздо, то чи не занадто витратно для платника податків утримувати ледь не найчисельнішу за кількістю та озброєнням армію в Європі? Якщо ж це не так, то хай нас переконають у тому, що все існуюче є справді оптимальним для нашої з вами і загальнодержавної безпеки.

№187 01.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати