Перейти до основного вмісту

Автори ідеї — «в офшорі»

Слідство у справі «Росави» наближається до суду
24 квітня, 00:00

Генеральна прокуратура України на наступному тижні передасть до суду справу про тіньову приватизацію скандально відомого Білоцерківського шинного заводу «Росава». Про це повідомив заступник генпрокурора Олексій Баганець. Обвинувачення буде висунено проти колишньої начальниці державної виконавчої служби Радянського району міста Києва. Як ми вже повідомляли, при затриманні у скромної чиновниці було вилучено 30 тисяч доларів, які, за припущенням слідчих, є хабарем за прикриття афери. А безпосередніх авторів тіньової схеми затримати поки не вдалося. Баганець пообіцяв, що в цьому напрямі слідство буде продовжене.

Рівно рік тому 49% акцій СП «Росава», які належали державі, було продано на аукціоні у Києві за борги за ціною у 25 раз нижчою за номінал — 4 мільйони гривень замість 104 мільйонів. Керівництво шинного заводу про продаж свого підприємства дізналося з преси. Принаймні здивування на обличчі директора було щирим. Він стверджував, що ні слухом ні духом не відає, хто ж провернув сумнівну операцію. Незабаром фірми-оцінювачі, що визначили заводу невірну стартову ціну, оголосили про свою ліквідацію. Експерти, які безпосередньо займалися оцінкою майна заводу, за даними слідчих, вже півроку не з’являються за місцем прописки. Напевно, десь відпочивають після проробленої роботи.

Курйозна ситуація виникла з пошуком ще одного свідка, нинішнього начальника Броварської (Київська область) районної податкової інспекції. Генеральний прокурор України Михайло Потебенько повідомив, що він уже 8 місяців не з’являється на робочому місці. Через те, що у справі він проходить як свідок, а не обвинувачений, в розшук його оголосити не можна. «Мене дивує, що керівництво шановного державного органу досі не звільнило працівника, який так довго не з’являється на робочому місці», — засмучується Потебенько. За його словами, причину відсутності головного податківця Броварського району Київської області пояснюють то хворобою, то відпочинком у санаторії. Підозрілу хворобливість усіх без винятку свідків у справі «Росави» Михайло Потебенько схильний пояснювати впливом «з боку».

Інформацію про причетність виконавчої служби Радянського району столиці до спроби тіньової приватизації шинного заводу Генпрокуратурі повідомив громадянин іноземної держави. При цьому він вимагав, щоб допит не протоколювався. Згідно з наданою інформацією, справу про банкрутство «Росави» було передано з управління юстиції Броварського району до районної виконавчої держслужби Києва під фальшивим приводом, з метою здійснення «тихого» продажу заводу в потрібні руки. «Після цього цей іноземний громадянин до нас не з’являвся, не було його», — говорить Олексій Баганець. У прокуратури немає даних про місце перебування цього інформатора. Невідомо, чи живий він взагалі. Баганець зазначає, що зараз завершене слідство лише у справі про незаконну передачу документів про банкрутство «Росави» з Броварського району до Києва.

Єдиним ланцюжком, що виводить на реальних авторів тіньової схеми, є платіжний документ про переказ грошей за фіктивною операцією з рахунку офшорної компанії. На запити в країну-офшор прийшло дві відповіді, але за словами Олексія Баганця, отриманої інформації недостатньо для проведення затримання. Він признався, що вже знає, хто конкретно причетний до цього скандалу, але прямих доказів поки дуже мало. Михайло Потебенько також заявив, що вже знає, про кого йдеться: «Там все тягнеться до самого центру Міністерства юстиції»,— говорить Потебенько, зазначаючи, що Мін’юст зволікав із наданням слідчим документів у справі про «Росаву». Сам Потебенько обіцяв розкрити цю справу до парламентських виборів, але зараз вже визнає, що через дії високих заступників цієї тіньової операції слідство завершити поки не вдалося. Але, не дивлячись на свій відхід із посади генерального прокурора на роботу в парламент, Михайло Потебенько знов пообіцяв, що авторів тіньової приватизації «Росави» буде арештовано. Залишилося дочекатися інформації з офшорів про засновників фірми, яка платила за фіктивною операцією на аукціоні рік тому. Відмітимо, що 49% акцій СП «Росава» за рішенням суду вже повернено державі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати