Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Бензинова криза знову провокує зростання цін

23 вересня, 00:00

— На мою думку, ринок палива просто вийшов з-під контролю. З одного боку, ми майже повністю залежимо від постачання бензину і дизельного палива з Росії і Білорусі, — особливо сьогодні, коли заводи Прибалтики практично припинили відвантаження нам бензину. Невелике постачання палива з Греції істотно вплинути на ситуацію не може. З іншого — вітчизняні нафтопереробні підприємства працюють, м’яко кажучи, незадовільно.

Друга умова, що істотно позначається на стані ринку нафтопродуктів, — це велика кількість фірм, що займаються оптовим постачанням палива. Тільки на Рівненщині їх нараховується п’ятнадцять. Більшість iз них не мають своєї інфраструктури, необхідної для проведення такої складної операції. Так і фінансові можливості цих невеликих фірм не дають їм можливості закуповувати великі партії палива, що забезпечило б певний запас бензину і солярки.

На мій погляд, саме ці чинники і привели до нинішнього різкого стрибка цін. При цьому збільшення попиту на паливо ми не спостерігаємо. Ривки цін були і в минулому. І якби уряд захотів, воно б могло вплинути на ситуацію, — як це трапилося в минулому році під час паливної кризи, коли тогочасний прем’єр Валерій Пустовойтенко перервав з цією метою свою відпустку, і бензинова криза була погашена. Нинішньої осенi подібних дій я поки не спостерігаю. Тим часом збитки несуть як споживачі пального, так і роздрібна торгівля. Адже у зв’язку зі значним зростанням цін ми практично не заробляємо на продажу палива — «накрутки» на АЗС мінімальні. Як би там не було, я впевнений, що ціна на паливо рано або пізно стабілізується. Питання тільки, на якій відмітці».

Нинішня бензинова криза не тільки істотно заважає польовим роботам, але й уже викликала вельми істотне підвищення цін на Рівненщині, — особливо на продукти харчування. Тому навіть далекі від проблем паливно- енергетичного комплексу «безкінні» рівненчани з тривогою стежать за цінниками на заправних станціях.

ДО РЕЧІ

Середня ціна на дизельне паливо в Україні у великому опті з 14 до 21 вересня зросла на 25,06 % — до 2145 грн. за тонну, повідомили агентству Інтерфакс-Україна у науково-технічному центрі «Псіхея». Ціни на дизельне паливо у дрібному опті зросли на 25,7 %. Істотно підвищилися і роздрібні ціни — в середньому на 22 % (з 1,64 до 2,02 грн. за літр). Вслід за дизельним паливом посилилися темпи зростання середніх цін і на бензини. Так, за вказаний період, низькооктановий бензин марки А-76 подорожчав у дрібному опті на 13,9 % (до 1,60—1,83 грн. за літр). Великий опт подорожчав не так істотно — на 5,8 %, роздріб — на 12 %. Продовжилося зростання цін і на високооктанові бензини А-92 і А-95. Ціни дрібного опту на дані види палива зросли за тиждень на 9,6 % і 8,3% відповідно.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати