Перейти до основного вмісту

Без відключення

пройде новорічний ефір, обіцяють урядовці
25 грудня, 00:00

Протягом декількох років ми звикли чути про те, що то там, то тут за борги відключають ОРТПЦ (обласні радіотелевізійні передавальні центри), залишаючи тим самим глядача і слухача без програм вітчизняного виробництва. Якщо для тих, хто, наприклад, дивиться телевізор у прикордонні, це не проблема: вони в таких випадках «ловлять» сусідів — передачі Румунії, Угорщини, Польщі, Білорусі та Росії, то для тих, хто живе поза зоною охоплення зарубіжними телерадіосигналами, екран з телеперешкодами і радіохвиля, яка замовкла — привід для того, щоб забути про існування українського ТБ. Але наближається новорічна ніч — коли телевізори звичайно ввімкнені до ранку. Три мільйони абонентів кабельних мереж можуть не турбуватися: вітчизняні оператори гарантують їм добротну трансляцію загальнонаціональних каналів. Але це лише шість відсотків населення. А інші? При боргах бюджету, які нагромадилися перед енергетиками всіх регіонів країни, ввійти до 2003 року під звуки українського Гімну буде складно.

«День» спробував розібратися, в яких саме областях не буде новорічного ефіру, і натрапив на... повну готовність вітчизняного ефіру до трансляції вітчизняних теле- і радіоканалів.

У концерні Радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, який раніше неодноразово був змушений вдаватися до непопулярного вимкнення, подали надію, що працівники цієї системи зроблять усе для того, щоб ніякого вимкнення не було, щоб глядачі могли дивитися програми телебачення на Новий рік у повному обсязі.

Ясність у таке несподіване розв’язання, здавалося б, складної ситуації вніс заступник голови Держкомінформу Віктор Петренко. За його словами, напередодні майбутніх свят було проведено наради з керівниками телерадіокомпаній і засобів зв’язку, на яких було підкреслено важливість ефірного мовлення під час новорічних і різдвяних канікул. У Держкомінформі сподіваються, що вимкнення ОРТПЦ у цей період не буде, але гарантій не дають. «Зрозуміло, що юридично власники енергоносіїв мають право вимагати сплати боргів, а у випадку, якщо це не відбувається — вимикати енергопостачання. Фінансування для роботи передавальних засобів зв’язку і поширення сигналу отримує Держкомзв’язок, а наш комітет — лише на виробництво теле- і радіопрограм державними ТРК. Держава традиційно недофінансовує галузь — і від цього в результаті страждають глядачі. Тому говорячи про серйозність досягнутих домовленостей між усіма учасниками ланцюжка — енергетики—телерадіокомпанії—глядач — запевняти, що не буде вимкнення, я б не ризикнув», — сказав «Дню» В. Петренко. На сьогодні всi ОРТПЦ, як підтвердили в Держкомінформі, працюють у нормальному режимі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати