Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Бюджетну резолюцію ухвалено

25 липня, 00:00
Попри те, що після першої спроби розгляду бюджетної резолюції, ВР ухвалила рішення розглянути цей документ наступного тижня, «титанічна робота, проведена ввечері бюджетним комітетом у фракціях і комітетах», дозволила в п'ятницю почати ранкове засідання з розгляду цього питання.

Юлії Тимошенко начебто вдалося переконати зал в умовності показника дефіциту й ухвалити резолюцію без конкретної цифри. Проте після неодноразових голосувань Олександр Ткаченко зняв проект з розгляду. Ініціаторами блокади прийняття резолюції виступили рухівці й комуністи. Це надало Олександру Ємцю можливість заявити про нібито наявну змову між КПУ й Президентом. За його словами, «тому, хто при владі, потрібно мати великий бюджетний дефіцит, аби розраховуватися за соціальні заборгованості напередодні президентських виборів».

Зі свого боку, Рух несподівано «став у позу» й оголосив, що доти, поки в порядок денний не буде включено законопроект про усунення порушень законодавства при створенні Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», вони не братимуть участь у голосуванні. Роман Зварич пояснив кореспонденту «Дня», що така позиція стосовно акціонерної кампанії допускає приватизацію найдохіднішої галузі економіки, яка забезпечує наповнення дохідної частини бюджету.

Показово, що рухівці постаралися вичавити з цієї ситуації все можливе, захистивши не лише чиїсь корпоративні інтереси (з цього приводу спікер сказав, що «певно в когось із вас є нафтова свердловина, тож і хвилюєтеся»), а й продемонструвавши жорстку опозиційність до керівництва ВР, задекларовану ними раніше.

Однак інтризі не судилося мати розвиток із причини, названої Єльяшкевичем: «Якщо ми не ухвалимо бюджетну резолюцію, це дасть змогу Президенту, скориставшись перехідними положеннями, своїм указом затвердити бюджет на 1999 рік, зробивши його «кишеньковим». «Уряду, — вважає Ємець, — вигідно, аби резолюцію не було ухвалено, й тоді він зможе діяти на основі указів Президента, з котрим йому легше домовитися, ніж із ВР. Проте навіть «свій» уряд потрібно контролювати — влада псує людей». Скоріш за все, така позиція підтверджує: відстань між Президентом і «пропрезидентською» НДП і далі збільшується.

Позапланова годинна нарада лідерів фракцій дозволила знову повернутися до розгляду бюджетної резолюції, яку було прийнято 286 голосами. Керівництву ВР довелося поступитися рухівцям, включивши на їхню вимогу в порядок денний згадуваний законопроект. А відповідаючи на запитання, що дозволило перемогти впертість комуністів, голова бюджетного комітету відзначила: «Є аргументи, зрозумілі навіть комуністам. Якщо ми встановимо бюджетний дефіцит 6%, то фактично надамо право КМ на його розсуд відтинати соціальні видатки».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати