Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Чому стріляють в наших громадян?

03 лютого, 00:00

Учора після обіду у Любліні було оприлюднено офіційні результати судмедеспертизи у справі вбивства польским поліцейським українського громадянина Сергія Кудрі. У висновку експертизи стверджується, характер рани дозволяє відкинути припущення, що постріл було зроблено впритул, повідомила вчора в режимі on-line «Газета виборча». За словами речника окружної прокуратури в Любліні Анджея Васяка, результати експертизи є лише одним із елементів справи. Він каже, що і надалі прокуратура розглядає всі версії трагедії на дорозі, включно з версією української амбасади в Варшаві. Треба почекати, каже Анджей Васяк, на результати інших експертиз, у т.ч. балістичної. Як відзначає «Газета виборча», прокуратурі Хелма, яка проводить слідство, поки що достеменно відомо лише, між водієм та поліцейським виникла сутичка, під час якої пролунало два постріли. Один iз них став смертельним.

Директор інформаційного центру польського уряду Анджей Папєж повідомив «Дню», що під час зустрічі з українським послом у Варшаві Дмитром Павличком цієї середи прем’єр-міністр Польщі Єжи Бузек запевнив, «що всі обставини цього випадку будуть докладно з’ясованi. І незалежно, хто був винен, він буде відповідати». Бузек також передав через Павличка особистий лист для вдови Кудрі. Лист Леонідові Кучмі зі співчуттям з приводу смерті українського громадянина позавчора передав і президент Польщі Олександр Квасьнєвський, повідомляє ПАП (www.pap.com.pl).

До оприлюднення результатів судмедекспертизи провідні польські газети не роблять висновків щодо того, чия версія — поліцейського чи дружини Сергія — є правдивою. Анджей Папєж говорить, що медіа його країни зараз намагаються розібратися, чому стаються такі інциденти. При цьому він підкреслює, що в Польщі бувають випадки, коли дії місцевих поліцейських призводять до загибелі поляків. Поліція також заперечує, повідомила позавчора у випуску новин перша програма польського телебачення (www.wiadomosci.tvp.com.pl), що громадяни України переслідуються в Польщі з огляду на їх походження. До справи вже підключено незалежних експертів, проводиться внутрішнє слідство, яке має з’ясувати, чи не перевищив своїх повноважень поліцейський.

Анджей Папєж зазначає, розібратися в трагедії на дорозі важливо ще й тому, що стосунки з іншими країнами визначаються далеко не лише переговорами політиків, а передовсім ось такими всім зрозумілими інцидентами.

На вже згаданій зустрічі з Павличком польський прем’єр підкреслив, що його країну надзвичайно багато пов’язує з українським народом: «Маємо партнерські стосунки з вашою країною», — сказав він. І від себе додамо: було б прикро, якби трагедія Сергія Кудрі призвела б до погіршення україно-польських взаємин, а не до тверезої самооцінки. Адже це далеко не перший — як повідомив «Дню» начальник прес-центру МЗС України Ігор Грушко, минулого року за кордоном загинуло 395 громадян України — прикрий інцидент з нашими громадянами за кордоном (хоча, здається, чи не перший, на який активно зреагувало Міністерство закордонних справ). І якщо висновки просто звести до пошуків «крайнього», то незабаром ми знову можемо перетворитися в «невиїзних» — хтось зі страху перед арештом, хтось — з боязні попасти у схожі інциденти.

Поляки, швидше за все, розберуться зі своєю поліцією і зроблять висновки — не тільки щодо конкретного поліцейського, а, так би мовити, в принципі. Чи зробимо ці принципові висновки ми?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати