Чому звільнили головного архітектора Києва?
Громадськість вважає таке рішення Віталія Кличка передвиборчим піаром і побоюється чергового дерибану землі
30 вересня Віталій Кличко звільнив головного архітектора Києва, директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Сергія Целовальника і двох його заступників. Про це Кличко повідомив під час наради з представниками цього департаменту. Сергій Целовальник обіймав цю посаду останні п’ять років. Причиною такого рішення мера стали хаотичні МАФи та реклама. «Навести лад у рекламі — питання Департаменту архітектури; розміщення та прибирання МАФів — знову архітектура; видача детальних планів території — архітектура. Тому за результатами незадовільної роботи за цей період я ухвалив рішення звільнити головного архітектора і двох його заступників із займаних посад. Проведемо конкурс і візьмемо тих людей, які здатні навести лад у цій сфері», — підкреслив Віталій Кличко.
Дивно, що звільнено головного архітектора лише за МАФи та рекламу. Сергія Целовальника експерти та громадські діячі, котрі борються із незаконною забудовою столиці, вважають ледь не головним винуватцем цієї проблеми. За даними моніторингу КМДА, нині в столиці близько 500 незаконних будівництв. Це хіба не відповідальність головного архітектора Києва чи начальника відповідного департаменту? І чому цього звільнення не було раніше, на чому давно наполягала громадськість? Тому заяву Кличка вважають запізнілою, дехто такі кроки мера сприймає не інакше як передвиборчий піар. А дехто взагалі не вірить у таке рішення, бо нібито сам Целовальник зараз перебуває на лікарняному, а отже, його звільнення незаконне.
На думку Георгія Духовичного, віце-президента Київської організації Національної спілки архітекторів України, члена правління Національної спілки архітекторів України, звільняють головного архітектора саме перед виборами не просто так: «Щоб встигнути роздерибанити максимальну кількість землі, поки вони ще при владі. Ми знаємо добре, хто керує містом та які в них інтереси. Спілка архітекторів багато років намагається привести Київ до світової практики, яка не знає ніяких головних архітекторів міст. Тому що сьогодні одна особа — це начальник Управління архітектури КМДА, яка виконує розпорядження адміністрації, і ця людина призначається головним архітекторам міста, щоб відстоювати нібито архітектурні інтереси столиці. А що робити з тим, що ніколи в нас не збігались інтереси міста та архітекторів, бо в нас влада складається із замовників та забудовників, і єдине, в чому вони зацікавлені, вичавити з міста максимальну кількість грошей. Ми чекаємо, коли нарешті керівництво міста в галузі архітектури апелюватиме до професіоналів. Тому у світі, коли є посада начальника департаменту архітектури, є й архітектурна рада, її голова призначається за вибором комп’ютера, з ротацією на кожному засіданні, а президія містобудівної ради — це дібрані професіонали».