Перейти до основного вмісту

Чи відбудеться реванш?

Екс-голова Херсонської облради, який звільнився на вимогу Майдану, хоче повернути посаду через суд
12 червня, 12:18

Більш ніж три місяці в Херсоні не можуть вибрати нового голову облради. Після складання повноважень колишнього очільника — регіонала Віктора Пелиха — депутатський корпус вже кілька сесій поспіль не може узгодити іншу кандидатуру. Депутати обрали лише головуючу на сесіях Неллі Голубенко, надавши їй право підпису невідкладних рішень, які необхідні для життєдіяльності громади. Тим часом Пелих вирішив узяти реванш. 26 травня він подав адміністративний позов на обласну раду до Суворовського районного суду Херсона. Прохання — визнати нечинним рішення 30-ї сесії облради від 27 лютого, яким депутати прийняли до відома заяву Пелиха про складання повноважень. Також позивач просить суд поновити його на посаді тим же 27  лютого. У позові екс-голова аргументує свою правоту передусім тим, що заяву про звільнення він писав «під тиском», у присутності озброєних людей, які йому погрожували, а Рада розглядала і ухвалювала це рішення з порушеннями регламенту і законодавства. 

Автор цих рядків був свідком подій 27 лютого. Тоді в сесійній залі облради справді було чимало людей. Передусім — активістів місцевого Майдану. На той час вони вже кілька днів добивалися відставки Пелиха як прихильника Януковича та ініціатора звернення до останнього з проханням ввести в країні надзвичайний стан. Напередодні Віктор Григорович навіть пообіцяв скликати позачергову сесію і поставити питання про своє звільнення першим у порядку денному. Але слова не дотримав. Люди обурилися, почали скандувати «відставка», «ганьба» тощо. Когось зі зброєю (окрім міліції, яка вирішила не втручатися), а тим більше — тих, хто погрожував екс-голові фізичною розправою, — не було. У підсумку Пелих таки написав заяву і покинув залу.

— Пелих був особисто присутній на засіданні Херсонської обласної ради 27.02.2014 року, він сам поставив це питання на голосування, тому стверджувати, що він не знав про своє звільнення вчасно, неможливо. Строк звернення до суду вже пропущений, і суд зобов’язаний був лишити заяву без розгляду, — коментує «Дню» юрист Дмитро ІЛЬЧЕНКО. — Схоже, суддя налаштований на «бєспрєдєл». Так, на початку судового засідання проходить стадія подачі клопотань. Вони подаються по черзі, й суддя має вирішувати їх у порядку надходження. Це — елемент юридичної тактики. Але суддя змусив представника обласної ради подати всі клопотання одночасно. Хоча це незаконно та нелогічно.

Крім того, на думку юриста, у справі є ще одне серйозне порушення, на яке суддя категорично не звертає уваги. «Відповідно до п. 1 ч. 2 статті 18 Кодексу адмінсудочинства, позови проти обласної ради розглядає виключно окружний Адміністративний суд. Суддя Головко не мав права відкривати провадження. Загалом я вважаю, що процес не має ніякого відношення до законності, й результат розгляду для судді відомий заздалегідь», — говорить Дмитро Ільченко.

Наразі в слуханні справи взято перерву, засідання переносять вже кілька разів. Тим часом громадськість почала активно спостерігати за процесом. На попередніх засіданнях відбувалися пікети з вимогою не задовольняти прохання Віктора Пелиха. Активісти місцевого Майдану говорять, що зроблять все, щоб екс-голова облради не повернувся на цю посаду.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати