Чи відбудеться у Львові земельний аукціон
Як зазначено у документі, мета підписання меморандуму — бажання сторін співпрацювати у питаннях «завершення земельної реформи; розробки і реалізації регіональних програм розвитку регіону, прискорення робіт, пов’язаних з реформуванням земельних питань в агропромисловому комплексі і населених пунктах, націлених на видачу державних актів права на власність; розмежування земель державної і комунальної власності; впровадження єдиної автоматизованої системи державного земельного кадастру і державної реєстрації земель, нерухомої власності і прав на них; проведення робіт з охорони, поліпшення і рекультивації земель області; формування прозорого і ефективного земельного ринку.
Такі загальні декларативні питання, що стосуються повною мірою всієї України, перераховані не тільки у меморандумі вісі координат Держкомзем — обласна адміністрація, але і Держкомзем — міська рада. Однак у другому документі останнім пунктом серед обов’язків Львівської міської ради стоїть: «Співпрацювати з органами Держкомзему України, сприяти виконанню їхнiх функцій, створенню сприятливих умов для роботи…» Мабуть, заради цього останнього пункту і приїхав пан Даниленко до Львова, і його публічна заява, мовляв, втручатися у конфліктну ситуацію не збирається, сприймалася львів’янами, як деяке лукавство. Проте можна це назвати і «політичною мудрістю».
А справа ось у чому: 14 липня, у понеділок вранці, коли працівники міського управління земельних ресурсів Держкомзему України хотіли увійти до Ратуші, співробітники муніципальної міліції їх не пустили. І мотивували це тим, що управління ще до 1 липня мало виселитися і «прописатися» в іншому місці — на вулиці Донецькій, 3. (За львівськими мірками — там, де Макар телят не пас.) Робити нічого, у п’ятницю держкомземівці стали пакувати і виносити свої документи. Але і у цьому їм було відмовлено. Мовляв, вивозити міський архів не можна, тому що міськрада не встигла зробити з архівних документів копії.
…На 22 серпня у Львові призначено другий земельний аукціон. Підготувати його в умовах, коли міське управління земельних ресурсів знаходиться у підвішеному стані, проблематично. Приміщення на Донецькій не впорядковано, немає ще договору оренди, ремонт, звичайно, не зроблено, немає навіть телефонів, не кажучи вже про архів (а з чим, власне, працювати?).
Але голова Держкомзему України переконаний: «Встигнуть. І досить якісно. А для чого ж ми тоді підписуємо? А телефони, місця, ремонти — ми все узгодили. А той, хто сподівається на конфлікт, не дочекається».
Судячи з того, як зустрілися на очах у журналістів Анатолій Даниленко і мер Львова Любомир Буняк, — обнялися, розцілувалися, розсипалися у компліментах один одному і, звичайно, Меморандум підписали, — можна сподіватися, що земельний аукціон у місті відбудеться, і дива дипломатії матимуть позитивний результат.