День «Дня» в Луцьку
Завтра — відкриття Фотовиставки газети і представлення книжки «Сила м’якого знака»
На одному із засідань наглядової ради Волинського національного університету ім. Лесі України головний редактор газети «День» Лариса Івшина висловила ідею, що брендами Волині мають стати інтелект і екологія, а університет, як центр живого спілкування і мислення, має бути рушійною силою цього амбітного проекту. І, треба зазначити, такий задум працює. «День» писав, що за минулий навчальний рік науковці Волинського національного університету отримали 14 патентів на свої розробки. В тому, що у ВНУ культивують інтелект, ми маємо можливість переконатися під час щорічних зустрічей у Луцьку. Представлення наших книг тут щоразу відбувається в переповненій залі. А минулого року до акції «Подарунок рідній школі» долучилися випускники університету, придбавши для своїх кафедр книжки з Бібліотеки «Дня». Цей зустрічний діалог із волинянами, який триває постійно, робить дні «Дня» в Луцьку щоразу насиченими цікавим спілкуванням.
«Вже вшосте Фотовиставка «Дня» представлятиметься в нашому університеті, і щороку — це довгоочікувана подія, — стверджує Ірина КОНСТАНКЕВИЧ, проректор Волинського національного університету ім. Лесі Українки. — А книжки «Дня» наші студенти і викладачі знають та читають від самого заснування Бібліотеки газети. Але чи не найважливішу роль тут відіграє особисте спілкування університетської громади з головним редактором, журналістами і співробітниками редакції. Ми всі досі пам’ятаємо публічну лекцію «Ідентичність і модернізація», яку прочитала Лариса Івшина. Ідеї, висловлені нею тоді, стали для нас багато в чому керівництвом до дії. Взагалі надзвичайне вміння заряджати енергією — це особлива риса «Дня». Ще одна форма роботи, яку ми вже роками практикуємо з газетою, — це читацькі конференції: спільне обговорення кожної нової книжки «Дня». До речі, дуже приємно, що цього року студенти Волинського університету вперше взяли участь у Літній школі журналістики газети. Таким чином «День», мені здається, формує навколо себе силове інтелектуальне поле».
Завтра в бібліотеці ВНУ ім. Лесі Українки Лариса Івшина відкриє Фотовиставку «День-2011» (це, до речі, перше місто після столиці, де представлятимуться переможці цьогорічного конкурсу), а також візьме участь у книжковій конференції «Жива історія, яка зобов’язує жити інакше», під час якої представлятиме останню книжку з Бібліотеки газети «День» «Сила м’якого знака». Детальніше про це спілкування — наступного тижня на шпальтах «Дня». А поки монтувалась Фотовиставка, ми традиційно поцікавилися враженнями у першого відвідувача.
Володимир СОБЧУК, директор бібліотеки ВНУ ім. Лесі Українки:
— Мені найбільше імпонує одна фоторобота — «І тоді я сказав: «Вогонь!». На ній зображено Мирослава Симчича — одного з командирів Української Повстанської Армії. Я дуже багато читав про нього, і, мені здається, тут схоплено дуже вдалий ракурс. Далі, цікава назва, але, відверто кажучи, мені не зовсім сподобалося: «Теж українці», і стоять бійці «Беркута». Стоїть орава головорізів, і один із них напоготові тримає палицю. Коли дивлюся на цю картину, у мене виникає враження, що цей хлопець зараз гамселитиме мене. Я цих хлопців можу вважати етнічними українцями, але не можу вважати їх українською нацією. Тому що нація — це самоусвідомлена спільнота, а це просто наймані бійці. Порівняти погляд Мирослава Симчича і цих бійців з «Беркута», один і інші у такому бойовому дусі, але це різні світи. Від цих картин абсолютно протилежна енергетична віддача. Від «Беркута» мороз по шкірі йде, а Симчич викликає захоплення.