Перейти до основного вмісту

День республіки Крим «відсвяткував» конфліктом за земельну ділянку

20 січня, 00:00

Суперечка за ділянку землі у 2,6 гектара по вулиці Балаклавській у Сімферополі, територію розформованої військової частини, триває вже протягом кількох років. Причому, її статус як і раніше залишається незрозумілим. Як повідомив журналістам голова Рескома із використання землі у Криму Микола Голубєв, ділянка й досі знаходиться у підпорядкуванні Міністерства оборони, хоча після звільнення землі ділянку зайняли кримські татари для будівництва житла. Вони звели на ньому тимчасові будинки й неодноразово, але марно зверталися до органів влади з проханнями виділити ділянку для репатріантів. Уже після цього місцева влада ухвалила рішення про виділення його в короткострокову оренду фірмі ТОВ «Олві-Крим» для будівництва багатоповерхового комплексу. Перманентний конфлікт репатріантів і будівельників відтоді то затихає, то розпалюється з новою силою. За право володіння ділянкою вже було вжито і словесних суперечок й силових конфліктів. Будівельна фірма звернулася до суду, який визнав їхнє право на користування ділянкою.

Начальник ЦГС ГУ МВС України у Криму Олександр Домбровський, розповів журналістам, що «цієї ночі (18 січня, у переддень Дня республіки, який святкують у Криму 20 січня на честь референдуму 1991 року, внаслідок якого було ухвалено рішення про відновлення автономії) приїхали представники підприємства «Олві-Крим» і близько 100 будівельників для загородження території. Чергові, які знаходилися на самозахопленні, по мобільному телефону обдзвонювали своїх координаторів, зібрали натовп, і до 7-ої години ранку там вже було близько 150 кримських татар», — наводить його слова агентство «Контекст-медіа». За словами начальника ЦГС, учасники самозахоплення і будівельники стали кидати один в одного каміння й палиці, у зв’язку з чим міліції довелося вибудувати між ними «живий кордон». Загалом на самозахопленні знаходилося близько 340 співробітників міліції.

Схожу картину подій, але зі свого боку «зображують» і представники кримських татар. «У фірми, яка тут збирається розпочати будівництво, наприкінці лютого — березня закінчується термін оренди ділянки. Природно, що вони вдаються до всіх можливих способів повернення ділянки. Вони увірвалися туди вночі. Ми вважаємо, що це провокація, отже ми повинні дочекатися рішення Апеляційного суду», — зауважують учасники подій.

Виконуючий обов’язки начальника управління суспільної безпеки Головного управління МВС АРК, полковник міліції Геннадій Розумовський заявив, що переговорний процес пройшов у присутності заступника прокурора республіки Крим і представників влади — першого заступника міського голови, голови Центральної районної ради. «Домовленість була досягнута, 24 січня 2007 року відбудеться суд. Прокуратура АРК подала позов до суду і вважає виділення ділянки землі фірмі «Олві-Крим» незаконним. Тому ми ухвалили рішення організувати охорону цієї території працівниками міліції», — повідомив Геннадій Розумовський. Він зазначив, що винуватці цього інциденту будуть покарані.

Голова Верховної Ради Криму Анатолій Гриценко, коментуючи подію, сказав журналістам: «Ми вирішуватимемо всі проблеми в рамках законодавства і питанням, що пов’язані із силовим розв’язанням земельних проблем буде покладено край згідно закону».

У той же час голова Ліги кримськотатарських юристів «Ініціум» Еміне Авамільова на прес-конференції в Сімферополі стверджує, що заволодіння ділянкою по вулиці Балаклавській кримськими татарами є не земельним самозахопленням, а акцією протесту, тому що всі її учасники неодноразово зверталися до місцевої влади із проханнями виділити їм землю і були змушені піти на крайні заходи через ігнорування цих звернень. При цьому Еміне Авамільова зазначила, що подібні конфлікти «формують негативний образ кримських татар у Криму». На думку Еміне Авамільової, чинне законодавство України дозволяє вирішити проблему наділення землею кримських татар, однак вона не вирішується через бездіяльність місцевої влади.

Тим часом, сутички на Балаклавській, яких давно не було в Криму, тривають, і навряд чи вони припиняться до засідання Господарського суду. Міліція, яка розбороняє сторони конфлікту, вважає своїм обов’язком не допустити кровопролиття й не втручатися у вирішення конфлікту.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати