Перейти до основного вмісту

Депутати готові віддати під заставу будинок мiськради

29 вересня, 00:00

Так уже склалося, що наближення зимових холодів в останні роки проймає дрож не тільки рядових мешканців Дніпропетровська, але і представників комунальних служб. Ще влітку на одному із засідань в міськвиконкомі була визнана незадовільною підготовка до нового опалювального сезону. А незабаром у відставку «за власним бажанням» пішов заступник міського голови Едуард Подлубний, який в останні два роки займався комунальною сферою. Його наступнику, колишньому начальнику управління міськкомунхозу Олександру Бараннику, незважаючи на підвищення по службі, також навряд чи позаздриш. Мабуть, не випадково у розпорядженні міського голови про призначення нового заступника мова йде про 70-вiдсоткову надбавку до посадового окладу «за інтенсивність праці». Працювати ж доведеться, «засукавши рукава», оскільки ще з минулого опалювального сезону споживачі Дніпропетровська заборгували за рік близько 20 млн. грн. і погасити цей борг, внести проплату і запустити міські котельні буде зовсім нелегко.

Так, минулого року почати опалювальний сезон підприємству «Дніпротепломережа» вдалося лише після отримання кредиту під заставу свого майна і навіть офісу. У нинішньому, судячи з усього, такої застави буде недостатньо. Проте в інших містах області, наприклад, в сусідньому Дніпродзерджинську, де ситуація минулої зими була ще гіршою, під заставу за кредити пропонували будівлю мерії. Цей «передовий» досвід земляків Брежнєва, очевидно, добре поцінували і в обласному центрі. А тому на черговій сесії Дніпропетровської міськради депутати, не дочекавшись лютих морозів, одностайно затвердили цілий список об’єктів комунальної власності, які можна використати в кредит. У цей список, крім будівлі міськради і... свинарського комплексу в селі Чаплі, що належить їй, увійшли адміністративні будівлі райрад, чотири кінотеатри, що залишилися в місті, і будівля тролейбусного депо. Список цей, напевно, доповнився б величезним Палацом піонерів (тепер — дітей і юнацтва) і будівлею гімназії №57. Однак, у народних обранців «прокинулася» совість. Один з них привів «залізні» аргументи, з якими погодилися й інші — мовляв, будівлю мерії кредитори все одно забрати не ризикнуть, а ось Палац піонерів, що знаходиться в престижному районі — відсудять дуже легко і з великим бажанням.

Проте, закласти дніпропетровську мерію під рятівний газовий кредит буде також непросто. Хоча б з тієї простої причини, що її доля на найближчі місяці вже визначена. Рішенням тієї ж сесії депутати дозволили закласти свою рідну будівлю разом із залом засідань для отримання кредиту, яким потрібно в свою чергу погасити частину боргів і витрат, пов’язаних iз святкуванням ювілею міста. Погуляли в Дніпропетровську тоді дійсно славно — з фейєрверками і фантастичним салютом. Кажуть, що одна тільки ця «вогненна феєрія» обійшлася майже в півмiльйона гривень — це якраз половина заставної вартості будівлі міської ради.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати