Перейти до основного вмісту

Держава забуває про Чорнобиль?

07 липня, 00:00
Завтра починає роботу практикум щодо проблем безпеки та плану виконання заходів на об’єкті «Укриття» Чорнобильської АЕС. Представники керівних органів і провідні вчені ядерно-енергетичної галузі повідомлять журналістів про перспективи й хід виконання SIP — плану перетворення «саркофага» на екологічно безпечну систему. 

Водночас із демонстрацією підвищеної уваги до питань ядерної безпеки керівництво країни продовжує програму скорочення видатків на ліквідацію наслідків чорнобильскої катастрофи й соціальний захист потерпілого від неї населення. У проекті уточненого держбюджету України на 1998 рік ці видатки поменшали на 1,126 мільярда гривень, зокрема на соціальний захист населення — на 833 мільйони гривень.

Минулого тижня Міністерство у справах надзвичайних ситуацій і захисту населення від наслідків чорнобильської катастрофи запропонувало обмежити максимальні розміри пенсій інвалідам чорнобиля до 300 — 500 гривень. На безоплатне санаторно-курортне лікування чорнобильці їздитимуть не щороку, а раз на два роки. Ліквідується чимало пільг для проживаючих у зоні посиленого радіоекологічного контролю.

Нагадаємо, що розмір відрахувань підприємств у Чорнобильський фонд скорочено з 10% до 5% від нараховуваної заробітної плати одним із «історичних» указів Президента, проголошених 18 червня. Ще торік улітку Олександр Мороз оцінив кошти, потрібні для ліквідації аварії, в $4–5 мільярдів на рік. А бюджет Чорнобильського фонду становив тоді близько мільярда доларів. Заборгованість МНС за пенсії з початку цього року досягла вже 200 мільйонів гривень.

Водночас країною прокотилася хвиля перевірок, якi викрили численні порушення посадових осіб у використанні «чорнобильських грошей». Один із керівників СБУ заявив, що «чорнобильська годівниця» — один з основних каналів розкрадання бюджетних грошей. Але боротьба з «годівницями» в нашій країні завжди була боротьбою за «годівниці»...

А поки що... екс-голова ліквідованого відразу після 12-ї річниці Чорнобиля (!) парламентського Комітету з питань чорнобильської катастрофи Володимир Яценко вважає скорочення фонду прямим порушенням конституційного права громадян на компенсацію державою шкоди, заподіяної ядерною аварією. Проте, схоже, наближення президентських виборів і злободенні питання поділу влади цікавлять керівництво країни більше, ніж доля тих, хто колись урятував його народ ціною власного здоров’я...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати