Десять днів на встановлення контакту
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20041215/4229-2-1.jpg)
Вчора із столиці у південно-східному напрямку стартував автопробіг «Поїзд дружби». 50 авто та 150 автомобілістів, митців, фотохудожників, музикантів, журналістів та інших творчих громадян вирушили у десятиденну дорогу Україною для того, щоб донести мешканцям Півдня, Сходу та Півночі країни правдиву інформацію про події, які відбувалися на майдані Незалежності у Києві після 21 листопада.
«Поїзд дружби» — це інформаційний тур. Його мета — налагодити контакти між регіонами України задля збереження територіальної цілісності, підтримки свободи слова та демократичних цінностей. За час подорожі автоколона відвідає 14 областей України й зупинятиметься у кожному обласному центрі. Під час кількагодинних зупинок у кожному місті відбудуться: фотовиставки київських та іноземних майстрів, благодійна передача великої кількості книжок місцевим бібліотекам видавництвами «Дух і літера» та «Kiss», показ відеороликів про події, що відбувалися на майдані Незалежності у Києві, та інші проекти.
На прес-конференції, яка відбулася за кілька годин до старту автопробігу, організатори розповіли, що учасники акції та їхні транспортні засоби пройшли жорсткий відбір. Люди повинні бути підготовленими морально та психологічно, а їхні авто — мати майже ідеальний технічний стан. У ході попередньої підготовки організатори зверталися до місцевих влад iз проханням посприяти цій мирній акції. Представник громадської кампанії «Пора» Андрій Юсов сказав, що вони зверталися до Міністерства внутрішніх справ iз проханням забезпечити охорону й супровід автоколони в містах автопробігу. Відповіді на момент від’їзду вони не отримали, але упевнені, що головним їхнім захистом буде інформаційний супровід акції вітчизняними та іноземними ЗМІ.
Автопробіг «Поїзд дружби», стверджували організатори, не несе політичного забарвлення. Перед стартом власники авто знімали або заклеювали наліпки, які можна було б розцінити як агітацію, а «політичні» знамена замінювали на жовто-блакитні державні прапори. Вишикувавшись у колону, «Поїзд дружби» вирушив до першого пункту призначення — міста Черкаси.