Дніпропетровська прокуратура «миє руки» медикам
Цей інцидент стався на початку вересня в пологовому відділенні 1-ої міської лікарні Кривого Рога, де, за словами С. Борисова, «не дотримувалися елементарних правил гігієни», «приховувалося зараження інфекцією новонароджених», а представники місцевої санстанції при цьому «проявляли байдужість», обмежувалися приписом головлікаря і не повідомили прокуратуру.
Перевірка пологового відділення, за даними правоохоронців, виявила цілий ряд порушень санітарного режиму, через що одна із породіль ненароком змогла заразити небезпечною інфекцією декількох дітей. Так, у приміщеннях відділення і палатах новонароджених ніби не використовувалися дезинфікуючі засоби, був відсутній запас стерильних пелюшок, порушувалися графіки кварцювання, зміни постільної та натільної білизни. Посилання на бідність медицини представники прокуратури визнали непереконливими, оскільки в Кривому Розі з ініціативи мера на кожну породіллю виділяється 150 гривень, і цих грошей, зазначив С. Борисов, цілком достатньо для того, щоб підтримувати належний санітарний режим.
Однак занепокоєння прокуратури, судячи з усього, викликає не тільки прикрий випадок зараження сальмонельозом у Кривому Розі. Масштабні перевірки підприємств, що переробляють м’ясопродукти, які проводилися в останні місяці на Дніпропетровщині, показали «не одиничні факти порушення законодавства» — контрабанду яловичини, яловичої печінки із Європи, курячих стегенець із США, реалізацію недоброякісної продукції, порушення санітарних норм при переробці м’яса, що, на думку прокуратури, «могло сприяти поширенню епідемічних захворювань». Так, під Кривим Рогом, у Широковському районі одне із приватних підприємств вело забій і переробку домашньої птиці в колишньому гаражі і в умовах дикої антисанітарії. Змив із обладнання, повідомила на прес-конференції начальник відділу облпрокуратури Ольга Михайловська, показав «зараження сальмонельозом». Усього протягом року за аналогічними фактами було збуджено 7 кримінальних справ, а діяльність 15 цехів із переробки м’ясопродукції припинено.
Не обійшли увагою представники обласної прокуратури і ще один резонансний випадок, що загрожував здоров’ю жителів області та навколишньому середовищу. В середині вересня в річці Вовча біля села Межирічи Павлоградського району через забруднення води стався масовий замор риби. Проте з’ясувати причини цього НП так і не вдалося. Вище від місця замору, сказала О. Михайловська немає жодного промислового підприємства. Нічого підозрілого не знайшли в річці і водолази. Правда, нижче за течією знаходяться нині непрацюючі м’ясокомбінат і пивзавод, у зв’язку з чим «відпрацьовувалася» версія нелегальної виробничої діяльності і скидання шкідливих відходів. Не виключають у прокуратурі і змиву гною з берегів. Так чи інакше, але високий вміст органіки у водах річки Вовчої, здатний викликати вибух кишково-шлункових інфекцій, для правоохоронників і санітарних лікарів поки залишається важковирішуваною загадкою.