Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Допомогти – реально»

Священики УПЦ КП просять підтримати новопризначеного голову Херсонської єпархії архієпископа Климента
07 лютого, 10:54

Священний Синод Української православної церкви Київського патріархату під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета розглянув прохання Преосвященного Даміана, архієпископа Херсонського і Таврійського, про звільнення на спокій за станом здоров’я та віком. Згідно з проханням, Синод звільнив Даміана від управління єпархією і почислив на спокій. Тимчасово керуючим Херсонською єпархією призначено Преосвященного Климента, архієпископа Сімферопольського та Кримського.

Климент (у миру — Павло Миколайович Кущ) відомий своєю проукраїнською позицією під час подій 2014 року в Криму. Тоді відомою стала фотографія, де архієпископ Климент став живим щитом між російськими окупантами та українською військовою частиною. Коли під контролем російських військових відбувався так званий референдум і встановлення самопроголошених органів влади, одночасно почалися гоніння на УПЦ КП у Криму. Під тиском російських силовиків закривалися парафії, відбиралися церкви, проводилися обшуки та вилучення майна у священиків. До 2014 року в Криму було зареєстровано 52 громади, діяли майже 20 церков. Наразі залишилося дев’ять парафій, чотири з двадцяти постійних священиків.

Одним із них є Климент. Проте після призначення керуючим Херсонською єпархією одним із викликів перед священиком стала логістика. «Незважаючи на обмежені фінансові ресурси, архієпископ Климент розпочав бурхливу діяльність в утвердженні Київського патріархату. Щодня служить літургії під час архієрейських візитацій, зустрічається із владою по районах області, відвідує навчальні заклади, має чітку програму розвитку єпархії, — пише у Facebook настоятель храму святого Димитрія Солунського із села Бузова Київської області Богдан ТИМОШЕНКО. — Якщо в Криму владика майже постійно перебуває в Сімферополі, то на Херсонщині доводиться багато їздити по області, а в нього немає транспорту. Точніше, є автомобіль «Таврія», який він не може вивезти з Криму. Власне, потрібне авто. Швидке, потужне, в межах пристойності комфортне. Сам владика не попросить, а потреба нагальна. Він гідний нашої допомоги! Вірю, що допомогти реально, адже скільки гір ми разом «звернули» за останні роки!». Охочим допомогти радять звертатися до протоієрея Сергія Чудиновича, священика Херсонської єпархії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати