Дорога до адмінкордону
Представник Президента в Криму заявив про транспортні проблеми під час поїздок на материкову Україну й на півострів![](/sites/default/files/main/articles/19122017/dsc_0265.jpg)
«На сьогодні легальних перевезень на КППВ — немає! Є нелегальні або напівлегальні. Всі на це заплющують очі», — про це в ефірі радіостанції «Куреш» заявив Представник Президента України в АР Крим Борис БАБІН. За його словами, транспортна проблема — одна з головних для мешканців окупованого Росією Криму. І цю проблему ані місцева, ані центральна влада не може ввести в законне поле вже впродовж понад трьох років.
«Можна, звичайно, перекрити це (нелегальні приватні перевезення. — Авт.), але постає питання, як люди доставатимуться з КППВ? Фактично, жодних засобів, крім автомобільного, немає. Ми ведемо роботу з районами, з ОДА, з тим, щоб нарешті було запущено конкурси на паспорти легальних маршрутів до КППВ, чого не зроблено чомусь за останні 3 роки... — говорить Бабін. — Є окремі намагання зробити перевезення в Генічеському районі, але вони фейкові. Це коли був нібито конкурс, нібито є переможець. Але він має дві маршрутки, які не їздять. Ми хочемо, щоб туди зайшли реальні люди, які працюватимуть по-білому. Головна мотивація повинна бути в місцевої виконавчої влади, щоб платили податки, мали офіційне працевлаштування. На жаль, ми бачимо відсутність інтересу до цього».
За словами Представника президента в АР Крим, проводяться конкурси на обласні перевезення, під час яких треба врахувати специфіку розташування населених пунктів поблизу з Кримом і потік пасажирів із КПВВ. «Якщо це пункт «Чонгар», то перевезення має бути до Новоолексіївки або Генічеська. Новоолексіївка повинна бути хабом, де людина пересідає на залізничний транспорт або міжобласні маршрути, — каже Бабін. — З іншого боку має бути маршрут Каланчак — Херсон, можливо, з заїздом на КППВ «Каланчак» або «Чаплинка», а в Херсоні людина пересідає на літак чи інші види транспорту. Також ми активно ініціюємо в «Укрзалізниці» продовження пасажирського потяга дальнього прямування до станції «Вадим», поближче до КПВВ «Каланчак». Це особливо актуально в осінньо-зимовий період».