Перейти до основного вмісту

Дипломати — онкохворим дітям

Щороку в Україні на рак захворюють близько тисячі маленьких пацієнтів
20 травня, 00:00
ГОСПОДАРЯМИ БЛАГОДІЙНОГО ВЕЧОРА БУЛИ ПОСОЛ США В УКРАЇНІ ВІЛЬЯМ ТЕЙЛОР ТА ДИРЕКТОР ФОНДУ ДОПОМОГИ ТА РОЗВИТКУ ДІТЯМ ЧОРНОБИЛЯ В УКРАЇНІ ОЛЕНА НИЖНИКЕВИЧ (НА ФОТО ПРАВОРУЧ) / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

13 послів іноземних держав зібралися на благодійний вечір-аукціон, який організував Фонд допомоги і розвитку дітям Чорнобиля (ФДДЧ), аби зібрати кошти для педіатричного онкологічного відділення Національного інституту раку в Києві. Почесним головою благодійного вечора уже втретє став посол США в Україні Вільям Тейлор, а посли, присутні на вечорі разом із дружинами, представляли п’ять континентів. Окрім них учасниками благодійної акції стали понад 100 представників київської дипломатичної, бізнесової та культурної спільноти. Для благодійного аукціону свої картини подарувала, зокрема, художниця Євгенія Гапчинська.

Фонд, який організував цей вечір, займається допомогою дітям, постраждалим від Чорнобилю, майже 20 років.

— Наш фонд — перший в Україні, який мав розроблені перші програми з неонатології, педіатричної онкології та дитячої кардіохірургії, — зазначила засновниця Фонду Надія Матківська. — Раніше нашими жертводавцями були іноземні компанії, а тепер ми бачимо, що в Україні багаті люди вже зрозуміли важливість гуманітарної місії бізнесу й теж долучилися до доброї справи. Окрім них ми розраховуємо на співпрацю з владою. Зокрема, для внесення змін в законодавство, яке б полегшувало транспортування лікарських засобів в Україну, будемо звертатися до уряду.

Як зазначили організатори вечора, нагальною потребою педіатричного онкологічного відділення Національного інституту раку є придбання ультразвукового дисектора Sonosa 300, виробництва фірми Soering. Він потрібен аби хірурги оперували дітей з мінімальною втратою крові. Зі слів лікарів, операції стануть значно безпечнішими для пацієнтів і зменшать потребу в переливанні крові. Є надія, що ультразвуковий дисектор допоможе поставити на ноги близько 90% хворих дітей.

— Щороку в Україні на рак захворюють близько тисячі дітей. Вони, можливо, є найважчими пацієнтами в Україні. Державна підтримка здійснюється лише в останні 3—4 роки і, враховуючи інертний механізм керування цими програмами, часто буває, що діти позбавленні можливості приймати необхідні дороговартісні препарати. Тоді тягар лікування лягає на плечі батьків... Плачевний стан фінансування приводить до того, що у нас виживають 40% дітей, хворих на рак, в той час як в Європі — майже 80%. Якщо в розвинутих країнах на першому місці фінансування держави — онкологія, в тому числі, й дитяча, то у нас — пренатальна патологія, інфекційні захворювання та травматизм. Тому державні гроші йдуть на профілактику та лікування цих патологій, а на онкологічні не вистачає, — розповів головний дитячий онколог України Григорій Климнюк. — Медичне обладнання Sonosa 300 нам дуже потрібне, тому що у нас постійно виникає проблема з переливанням крові. Діти (від 0 до 18 років) переважно оперуються, операції складні, вони супроводжуються великою крововтратою. Оскільки імунітет дітей і так вже зруйнований хіміотерапією, то переливання крові — це досить небезпечна для них процедура. Sonosa 300 позбавляє крововтрат.

За словами головного онколога, це медичне обладнання коштує максимум 50 тисяч євро й одного такого вистачило б на цілу лікарню.Благодійниками вечора стали Фонд Розвитку України, Міжнародні авіалінії України, Долмарт Україна, Leo Burnett, Salans, TMU, Amerlcan Medical Cetters, Winner Automobile, «Кока-кола» й інші.

Зрештою, благодійництво цією акцією не завершиться — Фонд допомоги і розвитку дітям Чорнобиля має багато проектів, які теж чекають на фінансову підтримку. Як зазначив посол Туреччини пан Ердоган Ішджан, «світ — це глобальне село, у якому всі народи стають все більш взаємозалежними. Тому жодне питання, яке стосується людського здоров’я не може бути обмежене національними кордонами, а міжнародна співпраця потрібна для того аби вийти назустріч глобальним викликам. Це не тільки тимчасове зобов’язання, це — спільний інтерес людства».

ДОВІДКА «Дня»

У 2009 році Фонд допомоги і розвитку дітей Чорнобиля відзначатиме 20-річчя діяльності в Україні. За цей час фонд доставив в Україну 31 авіаційний та 16 морських вантажів з медичною допомогою для 24 лікарень вартістю понад 55 мільйонів доларів США. Головна мета ФДРДЧ — покращити якість медичної допомоги дітям та вагітним жінкам шляхом впровадження медичних програм в галузях неонатології, перинатології, дитячої кардіохірургії та онкології. Над програмою дитячої онкології Фонд успішно працює протягом останніх чотирьох років з компанією «Філіп Морріс». За цей нас на ці програми було витрачено понад 400 тисяч доларів. Протягом останнього часу фонд зібрав на свої програми понад 2 мільйони доларів. Частину коштів буде витрачено на власну програму «Онкологічна та гематологічна програма нації». Кінцева мета цієї програми — сформувати в Україні до 2014 року систему регіональних педіатричних онкологічних центрів. Програма має забезпечити всебічний скринінг стану здоров’я людей, клінічний і постопераційний догляд за пацієнтами, хворими на рак.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати