Фотооптимізм у стилі «Дня»
У Київському офісі Світового банку проходить наша виставка
Після успішної презентації уже всім відомої фотоотовиставки нашої газети в Українському домі, вона попрямувала у Київський офіс Світового банка. Тепер фотомистецтвом уже впродовж двох тижнів насолоджуються не лише співробітники банку, а й їхні партнери та гості. За словами керівника служби зовнішніх зв’язків Світового банку Дмитра Деркача, виставку вже бачили представники Міністерства охорони здоров’я України, міністерств освіти, фінансів, економіки. За словами самих працівників банку, фотографії додають офісу барв життя. Вони підкреслюють, що експозиція дуже позитивна, оптимістична і вказує на високий рівень сучасної української фотожурналістики. Радує те, що у кожного працівника вже є свої улюблені автори, тематики та фотороботи. Своїми враженнями з «Днем» поділилися самі співробітники Світового банку.
Дмитро КОНИК, керівник інформаційних проектів UNICEF:
— Фотовиставка, яку проводить ваша газета, популярна. Що є дуже позитивним і що мені особисто подобається як глядачу — так це те, що ваш конкурс в основному, висвітлює соціальні теми. На жаль, в українській фотожурналістиці здебільшого розповсюджена політична тема і різні шоу-бізнесові речі. Школа висвітлювання соціальних проблем мовою фотожурналістики в нас, на жаль, ще не склалася. Тому проведення такої виставки є важливим моментом у формуванні такої школи. Я не перший раз на фотовиставці газети «День». Проведення таких заходів дозволяє професіоналам, і не тільки, обмінюватися досвідом між собою, ділитися якимись ідеями. Це важливо. Правда, хотілося б більше побачити фотографій про проблеми і права дітей. І не глянцевих матеріалів, не фотографій «сімейного альбому», а саме проблемного характеру. Це важко робити, але це потрібне.
Ірина ШКУТ, адміністративно-фінансовий відділ, Світовий банк:
— Я дивилася фотовиставку в Українському домі і вона мені дуже сподобалась. І я приймала активну участь у формуванні виставки в стінах Світового банку. Я не люблю депресивних фотографій, тому мені сподобалися всі, що не показують зубожіння, злидні. Крім того, дуже вдалі підписи до фотографій — читаєш і відкриваєш для себе багато нового. Я не перший рік відвідую виставку і мені здається, вона стає кращою у плані позитиву: більш яскраві, більш творчі фотографії, а не просто констатація факту.
Олексій СЛЕНЗАК, старший координатор проектів сектору охорони довкілля, Світовий банк:
— Виставка — різнопланова, багато різних людських вражень і емоцій. Вона вражає, в першу чергу, своєю гарною якістю, професійністю, і вдалим відбором. Мені багато робіт припали до вподоби — роботи з настроєм моменту життя, дуже добре схопленими. Найбільше мені сподобалися фотографії, що передають загальнолюдські емоції — радість, сум, якісь переживання,а також із гумором зроблені роботи. Тут усе настільке різне, як різне саме життя.
Оксана МАРЦЕНЮК, співробітник групи управління кредитним портфелем, Світовий банк:
— Дуже гарні фотографії з людьми похилого віку, прекрасні фотографії з вояками ОУН—УПА, дітки теж сподобалися. З фотовиставкою «Дня» я познайомилася вперше і враження від неї в мене лише позитивні.
Віктор ЛУК’ЯНЕНКО, координатор перекладів, Світовий банк:
— Усі фотографії дуже цікаві, там є і серьйозні, і смішні, і цим вони приваблюють. З ними в офісі взагалі стало приємніше працювати. Я не фахівець, звичайно, але рівень сучасної української фотожурналістики вважаю високим. Сподобалася дуже фотографія, на якій зображена стара пара, подобаються звірі, як наприклад, фотографія котів, що воюють за рибу, поки рибалка ловить рибу на березі ріки — фантастика. І діти, звичайно, подобаються.
Олександр КАЛІБЕРДА, старший координатор проектів, Світовий банк:
— Тут присутнє відчуття життєрадісності, не дивлячись на те, що сфотографовано багато людей похилого віку, знятих в життєвих ситуаціях, інколи трохи курьйозних. Окрім того, виставка дуже разноманітна — на будь-який смак і це цікаво. З вашою фотовиставкою знайомлюсь вперше. Як по мені, українська фотожурналістика конкурентноспроможна і одночасно вона йде попереду слова, яке пишуть журналісти. Це помітно.
Ігор ОЛІЙНИК, консультант програм з охорони здоровя, сектор людського розвитку, Світовий банк:
— Тут є все те, що ми бачимо в реальному житті, але при цьому фотографії змушують зупинитися і подумати. Сподобалися фотографії, які відображають буденність, наше щоденне життя — те, що відбувається і у великих, і у маленьких містах кожен день.
Том МОНАСТИРСЬКИЙ, консультант проекту «Голос громадськості»:
— Дуже цікаво подивитися на людей, що живуть в Україні. На фотографіях зображені не будинки, не пейзажі, а саме люди. Я думаю, що ми повинні думати про людей, і ці фотографії про життя людей нагадують нам про це. Тут кожна фотографія має власну історію і ми можемо подумати над нею.