«GogolFest» відзначився концертом на баржі
Дніпро приймав міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтваМинулими вихідними Дніпро приймав міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва «Dnipro GogolFest» 2020. Захід проходив у межах програми «Культурна столиця». Цього року для локацій фестивалю було обрано три найважливіші місця Дніпра: Фестивальний причал, Річковий вокзал та відреставрована історична будівля, де наразі розміщено Dnipro Centre for Contemporary Culture. Кожне з цих місць перебуває на перетині історичного та сучасного.
«GogolFest» відрізняється своєю нестандартністю, відсутністю шаблонів, новим баченням. Такого підходу і формату в нашому місті ще не було, обрано також принципово нові локації. Цей фестиваль підняв у Дніпрі величезний пласт людей, які формують бачення сучасного мистецтва та культури», — сказав начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов.
Стартував «GogolFest» на головній локації — Річковому вокзалі, величезній будівлі, що перебуває на реконструкції. Тут запрацювала велика світлова інсталяція з LED-екранами та віджеїнгом від художниці по світлу Марії Волкової та в супроводі музики, що написана саме для цієї локації композитором Дмитром Демченком. На Річковому вокзалі дніпряни розмальовували стіни ... швабрами. Як казали організатори, неважливо, що ви малюєте, головне — це самовиражатися. Вони кажуть, що ідея зі швабрами виникла випадково. А нижче поверхами на стінах були розташовані «промовисті портрети». Родзинка робіт у тому, що митець не лише малює людей, а й записує з ними розмови. За допомогою QR-коду можна послухати, що говорила людина у той момент, коли її малювали.
Фестиваль проходив не тільки вдень, але й уночі. У будівлі Річкового вокзалу на всіх п’яти поверхах були мистецькі події.
Також була виставка «Аламбарі», у вигляді інсталяції на стелі, стінах та колонах. Вона об’єднала 23 країни світу та понад 100 міст. У офлайн-режимі у Дніпрі вона пройшла вперше. «Це проєкт, який запустився під час карантину. Це найбільший онлайн-флешмоб, у якому взяли участь понад 150 різних людей із різних куточків світу. Концепт був дуже простий: твій гаджет — твоя сцена», — розповів куратор фестивалю «ГогольFest» Андрій Палатний.
«ГогольFest» порадував і прихильників театру, одразу двома прем’єрами. Окрім театральної програми, на «ГогольFest» була й освітня. Загалом фестивальні заходи «Dnipro GogolFest» 2020 тривали майже три доби. Серед них: прем’єра нової PhD-опери «Про що мовчить Заратустра» від Влада Троїцького і формації «Nova Opera», концерт-відкриття фестивалю «Dnipro GogolFest», site-specific перформанс за участі гурту «Dakhabrakha», імерсивна аудіовистава «ЛЕВІАФАН», «Make up» — документально-музична вистава актрис «Dakh Daughters Band», виступ гурту «Zapaska».
Минулого року «ГогольFest» у Дніпрі відвідали понад 10 тисяч людей. Цьогоріч, через пандемію коронавірусу, організатори розраховували на максимум тисячу людей на кожній локації. Організатори намагалися зробити так, щоб люди рухалися по набережній. І таким чином запобігти скупченню великої кількості людей в одному місці. Серед публіки працювали COVID-менеджери, які дивилися за порядком та безкоштовно видавали усім медичні маски.
Спеціальною подією фестивалю став концерт гурту «ДахаБраха» на баржі, яка пливла Дніпром. Люди, що стояли на набережній, могли спостерігати за цим яскравим мистецьким виступом.