Готовність — 29 %
Олімпійську збірну недофінансованоЧергова зустріч спортивних функціонерів з журналістами в четвер, яка зібрала повний конференц-зал Держкомспорту, була не в останню чергу покликана виконувати функцію «оглядин» для новообраного глави спорткомітету Миколи Костенка. Він звітував про проведену роботу, а також намітив коло першорядних завдань і, як повелося, проблем, що стоять перед українським спортом в передолімпійський рік. У активі нового керівника лобіювання інтересів комітету в парламенті. 19 лютого має відбутися зустріч прем’єра Віктора Януковича з міністрами і главами облдержадміністрацій, на якій обговорюватиметься стан матеріально-технічного забезпечення спортсменів напередодні Афін і шляхи його поліпшення. Микола Павлович сподівається, що в найближче майбутнє буде внесено поправки до Закону «Про підтримку Олімпійського і паралімпійського руху в Україні», що дозволить створити сприятливі умови для позабюджетних надходжень в український спорт. Мається на увазі створення благодійного фонду при Держкомспорті. Костенко наголосив, що його відомство буде скрупульозно надавати кошторис фінансових витрат і звіт на цільове їхнє використання постійно. Фонд, треба сказати, був би вельми до речі, адже на підготовку для поїздки до Греції треба близько 171 млн. грн., значна частина яких піде на реконструкцію основних спортивних баз (тільки деякі з них перебувають у нормальному експлуатаційному стані). У списку першочергових об’єктів особливої уваги заслуговують бази в Ялті й Алушті. Це пов’язано з тим, що місцеві кліматичні умови найбільше відповідають природному клімату теплій Греції. Нарешті включили до «гарячого» списку і басейн СКА у Києві. Не секрет, що, як і три роки тому, ми знову робимо основну ставку на наших плавців. До вже звично-непереможної Яни Клочкової додався прекрасний брасист Олег Лісогор. А усього об’єктів підвищеної уваги Держкомспорту — 12. Приблизно, їхню модернізацію мають здійснити з травня по вересень. Проте, варто відзначити, що з 171 млн. поки що зібрано 49...
Але якщо зі спортивними базами все ще досить невизначено, то профільним комітетом вже практично вирішене питання про матеріальне стимулювання спортивних діячів. До відповідного закону вже внесено поправки. Викладачі дитяче-юнацьких, спортивних шкіл відтепер отримуватимуть преміальні за стаж і кваліфікацію. На це вже виділено 15 млн. грн. Крім цього, буде введено програму «Спорт для всіх» — зведення недорогих масових спортивних споруд у всіх регіонах України. Це питання контролюватимуть місцеві облдержадміністрації. Що ж, похвальне бажання нового глави комітету старанно виконати програму Президента Леоніда Кучми «Фізичне виховання нації», що практично, як було зазначено на прес-конференції, ігнорувалася раніше. У свою чергу, Держкомспорт контролюватиме спортивних чиновників на місцях.
Все вищесказане чиновниками розглядалося крізь призму II Всеукраїнських літніх ігор 2003 року. На даний момент відомо, що в них візьмуть участь майже 9 тис. спортсменів з усіх регіонів. Вони змагатимуться у 39 Олімпійських і 7 неолімпійських видах спорту в особистому і командному заліках. Вже сьогодні закінчуються перші змагання в рамках Ігор — iз синхронного плавання в Харкові, а фінальне закриття відбудеться в жовтні на НСК «Олімпійський». Організатори планують створити атмосферу свята, адже подія буде приурочена до знаменної дати — знаменитій і найбільший арені країни виповниться 80 років.