I для туристів, і для прочан
Два роки тривала робота над атласом-довідником «Львів сакральний: релігійні об’єкти на мапі міста», впорядкованим на замовлення управління культури та туризму Львівської міської ради випускник Українського католицького університету, автор численних публікацій на релігійно-церковну тематику, а ще — екскурсовод, інструктор із туризму, екології та краєзнавства Тарас Гринчишин. У виданні вперше зібрано повні статистичні дані про всі релігійні об’єкти Львова — храми, каплиці й монастирі Греко-Католицької, трьох Православних, Римо-Католицької та Вірменської Церков, молитовні будинки основних протестантських церков, святині юдеїв, мормонів, а також навчальні заклади та благодійні установи різних віросповідань та конфесій. Церкви, монастирі, фігури і хрести позначені й на мапі.
Загалом у «Львові сакральному» вміщено відомості про 255 об’єктів релігійного спрямування (причому не тільки міста, а й приміських — Винник, Брюхович та Рудно) із докладними назвами та адресами. Окремий розділ Тарас Гринчишин присвятив паломництву, інформуючи про чудотворні ікони та мощі святих і блаженних та їхнє розташування. Атлас гарно ілюстрований.
Як розповів «Дню» автор, він готував книжку для широкої аудиторії — туристів і краєзнавців, екскурсантів і прочан, львів’ян та гостей міста. Наклад довідника — 1000 примірників. Невдовзі планується випуск наступного тиражу — з оновленою інформацією, адже будівництво сакральних об’єктів у Львові не припиняється, а також у перекладі англійською та польською. Вказуватимуть у перевиданнях і час богослужінь у діючих храмах.