Перейти до основного вмісту

Iдеологія чи інтереси?

Парламентська більшість може стати основою демократичної коаліції
14 листопада, 00:00

Незважаючи на те, що прем’єр-міністр вже заперечував власну потребу в проурядовій більшості у Верховній Раді, ця тема знову обговорюється як сценарій розвитку політичної ситуації в Україні. Знаменно, що нова постановка «старого» питання виникла напередодні звіту уряду з ПЕКу (ухвалу парламентом має бути прийнято в четвер) і другого читання бюджету-2001 (тут терміни — той же четвер — вже зірвано).

Цього разу свої послуги прем’єрові запропонував лідер соціалістів Олександр Мороз. «Скоріше за все, ми підтримаємо уряд Віктора Ющенка, однак це залежить від нього», — заявив він у неділю в ході візиту до Львова на зустрічі з активом партії та журналістами щоденної львівської газети «Поступ». На думку О.Мороза, нинішній Кабінет Міністрів міг би спиратися на урядову більшість у парламенті. При цьому він зазначив, що нинішня парламентська більшість тримається переважно «за рахунок контролю за голосуванням депутатів у Верховній Раді, який проводять Олександр Волков (група «Відродження регіонів») і Олександр Карпов (координатор парламентської більшості)», цитує О. Мороза Інтерфакс-Україна.

Свій погляд на перспективи нинішньої парламентської більшості «Дневі» висловив перший віце-спікер ВР Віктор МЕДВЕДЧУК.

— Багато хто вважає, що нинішня парламентська більшість нестійка, що жити їй залишилося недовго і вже, принаймні, вона не переживе терміну нинішнього скликання. З іншого боку, в недавньому інтерв’ю «Дневі» заступник Голови НРУ висловлював думку, що нинішня більшість може не лише зберегтися, але й стати основою для широкої коаліції демократичних сил на майбутніх виборах. А яка ваша думка з цього приводу?

— Хоча партії і фракції, що входять до складу нинішньої парламентської більшості, розходяться в тактичних питаннях (а нерідко і в кадрових), проте, депутати більшості мають досить чiтку консолідуючу основу. Не кажучи вже про принцип українського суверенітету (якого зараз не можуть ставити під сумнів навіть ліві партії), це — європейський вибір України і пріоритет приватної власності й ринкової економіки.

Ці принципи є реальною основою, на якій, на моє переконання, можливе створення більшості і в новому складі парламенту.

— Тобто, ви вважаєте за можливе створення єдиного демократичного списку на парламентських виборах 2002 року?

— Зараз рано говорити про те, як будуватимуть свою тактику учасники виборчої кампанії. У будь-якому випадкові, я сподіваюся, що демократичні партії, як мінімум, координуватимуть свої дії у виборчій кампанії. Я переконаний, що, зрештою, більшість виборців на виборах підтримає партії або блоки, що поділяють принципи, про які я щойно говорив. Це дає базу для створення демократичної більшості в наступному скликанні Верховної Ради і формування нею спільно з Президентом коаліційного уряду.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати