Перейти до основного вмісту

«Iлюстрація росту української свідомості»

Стартував Book Forum — 25-й найбільший книжковий фестиваль в Україні. На стенді «Дня» № 306 — традиційно велелюдно
19 вересня, 18:11
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Тисячі книжок і стільки ж читачів. Від середи, 19 вересня, і до кінця тижня Львівський палац мистецтв та все місто Лева житиме літературою. Ось уже чверть століття, як Львів щороку стає книжковим серцем України, приймаючи традиційний Форум видавців, який цьогоріч організатори фестивалю вирішили назвати Book Forum.

У перший день форум взявся дивувати львів’ян і гостей міста не лише книжковими новинками, а й незвичними організаційними рішеннями. Під приїзд Президента була організована альтернативна церемонія відкриття книжкового фестивалю. При цьому раніше анонсовану вечірню церемонію відкриття  не скасовували, тому форум цього року має відразу два «урочистих відкриття». Це, звичайно, неабияк спантеличило багатьох.

Однак тим часом сам книжковий ярмарок жив своїм життям. Зокрема, і традиційний стенд газети «День» — цього року № 306.

ІСТОРІЯ ПЕРШОГО ПОКУПЦЯ «AVE...» НА ФОРУМІ

Найбільше поціновувачів історичної літератури сьогодні було, без сумніву, на третьому поверсі Львівського палацу мистецтв. По-перше, тому що тут традиційно розташований стенд Бібліотеки газети «День». А по-друге, бо саме в середу сюди завітала американська історикиня, письменниця і журналістка Енн Епплбом, яка щедро роздавала автографи покупцям своєї нової книги про Голодомор — «Червоний голод».

У цей час біля стенду «Дня» читачів найбільше цікавила інша книжкова новинка — «Ave. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського». Хоча слід відзначити, що перший покупець цієї книжки придбав її ще за день до відкриття Форуму видавців. І це був письменник і літературознавець Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ. «Станом на вчора я мав усі книжки, що їх ініціювала і підготувала до друку команда газети «Дeнь». Усі, крім однієї, котру я нe встиг замовити, щоб одержати поштою, — розповідає Михайло Слабошпицький у коментарі для «Дня». — І ось за дeнь до початку Форуму видавців натрапив на стенд газети «Дeнь», дe готувалися до відкриття майбутнього книжкового дійства. Я попрохав зробити для мeнe виняток і продати мeні книжку «Ave...». Це було дуже символічно. І я переконаний, що в мене легка рука. Побачите, як ця книжка буде активно купуватися. (Сміється.) Хоча, без сумніву, книга сама по собі варта читача.

Але це не остання моя придбана книга. Це я взяв особисто для себе. Однак ще буду далі купувати «Ave...» на подарунки. Зокрема, вони будуть придбані для конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Плануємо закупити «Ave...» для народження вчителів і викладачів вишів. І, звичайно ж, я рeкомeндую цю унікальну книгу всім!»

«День» ДАЄ ВІДПОВІДІ НА СКЛАДНІ ПИТАННЯ»

Кожного, хто підходив протягом першого дня до стенду, колектив газети принагідно запрошував на представлення «Ave...», яка, нагадаємо, відбудеться 21 вересня о 12-й годині в Дзеркальній залі Палацу Потоцьких. Приємно було чути, коли читачі уже відповідали, що знають про презентацію. Для прикладу, так було у випадку з Інною ЗОЛОТОЮ, екскурсоводом зі Львова. Як каже сама пані Інна, на стенд «Дня» вона вирішила прийти ще на початку Форуму — мовляв, поки людей ще тут не багато. Так вона стала одною з перших покупців «Ave...» на Форумі.

«Я постійно купую ваші книжки, — відзначає Інна Золота. — У мене вдома є вся Бібліотека газети «День». Коли дізналася, що готується нове видання, то вже знала, що не зможу його оминути увагою. І тут справа не лише в поповненні колекції.

Я працюю екскурсоводом, тому для мене історія — це базова річ. Здебільшого під час екскурсій я працюю з іноземцями. А з сусідами у нас завжди були різні відносини. Приїжджаючи сюди, вони часто задають різні і часом дуже складні питання. У книжках «Дня» я спочатку знаходжу відповіді на ці питання для себе, аби знати, як розмовляти з іноземцями про Україну і загалом про нас. Для мене «День» — це видання, яке дає відповіді на складні питання».

«ЩИРО БАЖАЮ ВСІМ УКРАЇНЦЯМ МАТИ ТАКУ БІБЛІОТЕКУ»

А Ольга КОРНАТ, громадська діячка із Ужгорода, після відвідин стенду «Дня» стала власницею відразу п’яти книжок. Крім «Ave...», вона придбала чотири томи «Екстракту».

«Бібліотека газети «День» — це завжди найдостовірніша та найповніша інформація. Це книги, які навчають правильного патріотизму. Зокрема, я купую ці книжки для своїх дітей і онуків. Вдома уже зібралася велика бібліотека цих книг, адже купую їх від перших видань.

Це те, що я читаю і з чим, як то кажуть, душа, відпочиває, а серце співає. Чесно кажучи, аж настрій поліпшується, коли читаю. Можу з будь-якої сторінки, з будь-якого розділу почати це читати та перечитувати. Однозначно, це видання, які неабияк збагачують інформацією та досвідом. Тут є багато фактів, яких не знайти в інших джерелах, зокрема, й в інтернеті.

Книжки «Дня» — це ілюстрація росту української свідомості. Щиро бажаю всім українцям мати таку бібліотеку».

«КОНЦЕПЦІЯ ВІДТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ»

У середу до стенду «Дня» також завітав і політик Валентин Наливайченко, який також прокоментував книжкову новину видання: «Я чекав на цю книжку. Багато розмовляв з пані Ларисою Івшиною і знаю, що вона вже давно замислила роботу, яка б повернула суспільну думку в Україні до найголовнішого – до розуміння відтворення української державності. Я абсолютно поділяю цю думку і гадаю, що концепція відтворення державності зараз є і сучасною, і важливою.

На ярмарку представлена книжка «Ave…» про гетьмана Павла Скоропадського. Тут і є підвалини того, як творилася і як має відтворюватися українська державність. Це ґрунтовний аналіз, проведений як в історичному контексті, так і з розумінням сучасних політичних і державницьких рішень.

На мою думку, такі видання і така політика мали би вже давно бути сконцентрованими на урядовому рівні у вигляді інституту національного державотворення та ідеології. Чому потрібна така державна інституція? Тому що необхідно не просто прочитати і зрозуміти роль Павла Скоропадського і значення того, що він намагався зробити. І не тільки він, а також інші історичні постаті, які будували українську державність. Бо ті, хто зараз збирається відновлювати державність, мають розуміти помилки минулого і побачити світло попереду, до якого треба рухатися самим і вести націю та розвивати державу. На моє переконання, інститут національного державотворення та ідеології має з’явитися саме на базі таких видань, як у газети «День». І через такі видання він би навчав усіх державних службовців, військовослужбовців, суддів, правоохоронців, дипломатів, а також людей, які працюють в освіті – від школи до вишів. 

Усіх треба навчати тому, що так звитяжно робить пані Лариса та команда «Дня». Це має бути державною роботою. «День» зберіг і видав у сучасному варіанті чимало фундаментальних речей. Це необхідно брати і робити. Це завдання для уряду і президента в контексті завдань державотворення та ідеології. Настав час, щоб від волонтерів і рушійників цих ідей справа перейшла на рівень державної політики і державницької ідеології».

***

Тим часом, ми ще раз нагадуємо, що чекаємо вас на представленні книги «Ave. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського» 21 вересня о 12-й годині у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15) і на стенді №306, де всі охочі зможуть придбати не тільки книжкову новинку, а й попередні бестселери газети, випуски глянцевого «Маршруту №1» та оформити передплату на свій «День».

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати